Ana SayfaGenelTwitch belirli konularda politikasını netleştiriyor

Twitch belirli konularda politikasını netleştiriyor

Twitch, son aylarda içerik politikalarını sıkılaştırıyor ve buna artık kendine zarar verme konuları da dahil. İşte tüm detaylar.

Canlı yayın hizmeti Twitch, Topluluk Kurallarını, kendine zarar verme davranışı örneklerini içerecek şekilde güncelledi. Açıklığa kavuşturulmuş politika, daha fazla zararı önlerken zihinsel ve fiziksel sağlık hakkında “anlamlı sohbeti” teşvik etmeyi amaçlıyor. Yayıncılar kendine zarar verme veya intihar hikayelerini paylaşabilir, ancak bunları “grafik ayrıntılarıyla” anlatamaz veya intihar notları paylaşamaz. Şirket, bu tarz düşüncelerin savunmasız insanlar arasında benzer düşüncelere yol açabileceğini gösterdiğini söyledi. İyileştirilmiş politika ayrıca, sağlıksız kilo verme programları ve yaygın yeme bozukluğu alışkanlıklarını yüceltme girişimleri gibi yeme bozukluklarını teşvik eden içerikleri de engelleyecek.

Twitch belirli konularda politikasını netleştiriyor

Hareket, Twitch’in ağır uyuşturucular ve sekse atıfta bulunan kullanıcı adlarını ve ayrıca rutin olarak yanlış bilgi yayan yaratıcıları kısıtlamasından kısa bir süre sonra geldi. Kısa bir süre sonra, Amazon markası, izleyicilerin uygunsuz içeriği işaretlemesine yardımcı olacak bir araç da sunmuştu. Aynı zamanda basitleştirilmiş bir itiraz süreci sağlanmasına yardımcı olmak için geliştirilmiş raporlama araçlarını da kullanıma sunulmuştu. Twitch, o zamandan beri haftalarca suistimallerle uğraştı, ancak politika değişikliklerinin ileriye dönük olayların hacmini azaltacağını umuyor. Politikalarında güvenli bir ortam yaratmayı esas hedef olarak aldıklarını belirten şirket birbirinden farklı güncellemeler ile güvenli bir ortam yaratmaya devam edecek.

Mark Zuckerberg, MetaVerse’ün yüz milyarlarca dolar kazandıracağına inanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting