Netflix canlı yayın desteği için düğmeye bastı

Netflix yayın hizmetlerini canlı yayına doğru genişletiyor olabilir. Deadline tarafından yayınlanan bir habere göre, Netflix şu anda stand-up spesiyalleri ve diğer canlı içerikler için bir canlı yayın seçeneği üzerinde çalışıyor.

Netflix canlı yayın desteği için düğmeye bastı. Deadline tarafından belirtildiğe göre, canlı yayın desteği, Netflix yakın zamanda emlak realite şovu Selling Sunset tarafından düzenlenen canlı toplantıları yayınlama ve yarışma şovları için canlı oylama yapma olasılığını değerlendiriyor.

Netflix canlı yayın

Netflix, bu özelliği canlı komedi spesiyallerini yayınlamak için de kullanabilir. Ki bu yıl Netflix, Netflix Is a Joke Fest adlı ilk canlı ve yüz yüze komedi festivalini gerçekleştirmişti. Los Angeles merkezli etkinlik birkaç gün sürmüştü ve Ali Wong, Bill Burr, Jerry Seinfeld, John Mulaney ve daha fazlası dahil olmak üzere 130’dan fazla popüler komedyen  bu yayına katılmıştı.

Netflix canlı yayın

Netflix canlı yayın desteği için düğmeye bastı

Netflix, etkinlikte kaydettiği programlardan bazılarını bu ayın sonunda ve Haziran ayında yayınlamaya başlayacak, ancak canlı yayın seçeneğiyle gelecek yıl eğer Netflix festivali geri getirmeyi seçerse, kullanıcılara evlerinde gösterileri ortaya çıktıkça izleme olanağı verebilir.

Netflix canlı yayın

Şimdiye kadar, yaklaşan özellik hakkında henüz fazla bir şey bilinmiyor. Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Disney Plus, şimdiden canlı yayınlara girdi. Şubat ayında Disney Plus, hizmet için bir ilk olan Akademi Ödüllerinin canlı bir gösterisini yayınladı. Ayrıca, bu yıl platformda canlı bir dizi olarak piyasaya sürülecek olan ünlü dans yarışması dizisi Dancing With the Stars’ın da yeni evi oldu.

Google Magic Eraser sınıf atlıyor