Ana SayfaAppleApple futbol yayıncısı oldu

Apple futbol yayıncısı oldu

Apple futbol ligi MLS’in yayın haklarını 10 yıllığına satın alarak Amerika’nın bir numaralı futbol yayıncısı haline geldi.

Netflix, Disney+, Apple TV+ gibi platformlar bir yandan kendi aralarında sıkı bir rekabete girerken, bir yandan da klasik TV’ye karşı yarışlarını sürdürüyorlar. Daha fazla kullanıcı çekmek için içerik seçkilerini olabildiğince çeşitlendirmek isteyen bu platformların yöneldiği en yeni alan da canlı yayınlar oldu.

Hatırlayacağınız gibi Netflix’in bir canlı yayın özelliği üzerinde çalıştığını kısa süre önce sizinle paylaşmıştık. Netflix şimdilik bu özelliği yarışma programları ve stand-up gösterileri için kullanmayı planlıyor olsa da canlı yayın denince akla gelen ilk şeylerden biri spor müsabakası yayınları oluyor. En çok izleyici çeken canlı yayınlarda genelde bunlar oluyor. Bu yüzden dijital platformların da önünde sonunda bu alana girmesi kaçınılmaz görünüyordu. Nihayet öyle de oldu. Bu alandaki son hamle de teknoloji devi Apple’dan geldi.

Apple TV platformunu büyütmek için önemli yatırımlar yapan Amerikalı teknoloji devi, Major League Soccer’ın, yani Amerika’nın Ulusal Futbol Ligi’nin yayın haklarını satın aldı.

Apple, çip şirketine dava açtı

Amerikalı teknoloji devi, Major League Soccer (MLS) ile imzaladığı anlaşma sayesinde önümüzdeki 10 yıl boyunca tüm MLS maçlarını yayınlayabilecek. Ayrıca bazı MLS NEXT Pro ve MLS NEXT maçları ve Lig Kupası maçları da Apple TV uygulamasından izlenebilecek. Apple futbol maçı yayınlarına 2023’te başlayacak ve 2032’ye kadar devam edecek. Ancak standart Apple TV+ üyeliği olan kullanıcılar bu maçların sadece bir kısmını izleyebilecek. Tüm MLS maçlarını izlemek isteyen abonelerin Apple futbol paketini de almaları gerekecek. Bu yönüyle sistem Exxen ve Exxen Spor’u akıllara getiriyor.

Disney+ 50 yeni ülkede yayına başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting