Google Magic Eraser sınıf atlıyor

Google, başka bir AI araştırmacısını kovdu

Google Pixel 6a, Google I/O 2022’nin nispeten bilinmeyen bir parçası olabilir, ancak yeni kamera özelliklerinden biri, Google’ın açıkça Photoshop’a rakip emellere sahip olduğunu gösteriyor.

Google Magic Eraser sınıf atlıyor. Daha önce Google Pixel 6‘da bir fotoğraftan istenmeyen kişileri veya nesneleri hızla kaldırmanıza olanak tanıyan şık Magic Eraser (Sihirli Silgi) aracını görmüştük. Ancak şimdi Google, araca, fotoğraflarınızdaki nesnelerin rengini bir dokunuşla değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir özellik kazandırdığını duyurdu.

Google Magic Eraser

Bu küçük bir güncelleme gibi görünebilir, ancak bu, artık bir aracın, birkaç yıl önce maskeler ve damlalık araçlarıyla uğraşmayı gerektiren oldukça büyük fotoğraf düzenlemelerini tek bir dokunuşla yapmanıza izin verdiği anlamına geliyor. Bu, Magic Eraser ve kuzenleri Face Unblur ve Motion Mode’un ve gerçek Photoshop’u sevmeyen veya ihtiyaç duymayan insanlar için hızla Photoshop‘a dönüşmesi anlamına geliyor.

Google Magic Eraser sınıf atlıyor

Google Magic Eraser

Güncellenmiş Magic Eraser aracı, şüphesiz Pixel 6a sahiplerinin muhtemelen umursamayacakları bazı ‘fotoğrafçılığa karşı dijital sanat’ tartışmalarını da ateşleyecektir. Gelenekçiler için, bir sahneye çekim noktasında olmayan ışık veya öğeler eklemeye başladığınızda ikisi arasındaki çizgi aşılır – nesneleri kaldırmak bir şeydir, ancak AI ve dijital boya fırçasını enstantanelerinizde serbest bırakmak oldukça başka bir şeydir. Ancak Google’ın yaptığı zaten açıkça “gör ve çek” kalabalığını hedefliyor.

Google Magic Eraser

Magic Eraser, Snapseed ve PhotoShop gibi rakiplerini geride bırakan yeni nesil bir iyileştirme fırçası ve bu ‘iyileştirme’ artık fotoğraflarınızın renk paletini de içeriyor.

Bill Gates küresel ekonomi konusunda endişeli