Google Pixel 6a fiyatlandırması belli oldu

g4

Pixel 6a nihayet Google’ın yıllık geliştirici konferansının son aşamasında tanıtıldı. Akıllı telefon, Pixel 6 ve 6 Pro’nun daha uygun fiyatlı bir karşılığı olarak karşımıza çıktı. 

Google Pixel 6a arama motoru devin ev yapımı Tensor çipi ile birlikte geliyor ve sadece birkaç ödün vererek önceki telefonlara neredeyse benzer özelliklere sahip. Bu haftanın başlarında Google, en yeni Pixel’in ABD fiyatlarını açıkladı ve artık Google’ın en yeni akıllı telefonunu satmayı planladığı daha fazla ülkede fiyatlandırma ve renk seçenekleri de belli olmuş durumda. Türkiye için henüz belli değilken Amerika’da 449 dolardan, Avrupa ülkelerinde ise 459 Euro’dan satışa çıkarılacak. Singapur – İrlanda gibi bazı ülkelerde tek renk satılacak.

Google Pixel 6a

Google Pixel 6a Teknik Özellikleri

Akıllı telefon 6.1 inç ekrana ve 60Hz yenileme hızına sahip. Gorilla cam koruması ile birlikte gelir. Yakışıklı, Google’ın  6 GB RAM ve 128 GB depolama ile eşleştirilmiş kendi Tensor çipi tarafından desteklenmektedir.

Kameralara gelince, Google Pixel 6a; 12,2 megapiksel Sony IMX363 geniş açılı birincil kamera ve 12 megapiksel ultra geniş kameradan oluşan arka tarafta çift kamera kurulumuna sahip . Ön taraftayken, cihaz selfie’ler ve görüntülü aramalar için 8 MP’lik bir snapper’a sahip. Akıllı telefon, 25W hızlı şarj desteğine sahip 4.400 mAh pil ile besleniyor. Siyah, Beyaz ve Mint Yeşili olmak üzere üç renk seçeneği mevcut.

Galaxy M13 5G, 15W hızlı şarj özelliği ile geliyor