Ana SayfaGenelNetflix 16 milyon yeni abone kazandı

Netflix 16 milyon yeni abone kazandı

Covid-19 salgınının en büyük kazananı Netflix olabilir mi? Online dizi ve film yayını yapan şirket yakında kasasına giren parayı saymakta zorlanmaya başlayabilir.

Herkes aşıyı bulan şirketin “zengin” olacağını düşünürken, Netflix ata bindiği gibi Üsküdar’ı geçmiş olabilir. Covid-19 nedeniyle evlerine kapanan dünya halkları nedeniyle Netflix 16 milyon yeni abone kazanmış görünüyor.

Netflix 16 milyon yeni aboneyle ihya oldu

Şirketin son çeyrek raporlarına göre, Netflix yılın ilk 3 ayında toplamda 16 milyon yeni abone kazandı. Toplam abone sayısı daha önce 167 milyon iken, sadece Covid-19 krizi sırasında şirket 16 milyon yeni abone kazandı. Bu da yaklaşık %10 artış anlamına geliyor ki, Disney+’nın da pazara girip rekabeti kızıştırdığı bir dönem için son derece yüksek bir oran.

Öyle görünüyor ki Netflix’in yeni yayına giren şovlarının da bu ilgide etkisi büyük. Bir hayvanat bahçesinde çalışan seri katilin öykünü anlatan Tiger King belgeselinin yayına girdiği ilk ayda 64 milyon kişi tarafından izlendiği dikkat çekiyor. La Casa De Papel’i ise 65 milyon kişi izlerken, Spenser Kanunları filmini 85 milyon kişinin izlediği anlaşılıyor. Netflix 16 milyon yeni abonesiyle dünyanın en büyük medya şirketi olma yolunda da hızla ilerliyor.

Netflix ücretsiz film ve belgesel yayınlıyor!!!

Bu rakamlardan da anlaşıldığı üzere, virüs krizinin gerçek kazanan Netflix olabilir. Tüm dünya şirketleri gelir kaybı yaşayıp krizle başa çıkmak için finansal çözümler ararken, Netflix yöneticileri kredi kartlarından kasasına akan paraları nasıl istifleyeceklerini düşünmekten yorgun düşmüş olabilirler.

netflix 16 milyon

Biz de, geçen hafta nasıl oldu da Netflix 4-5 tane belgeselini YouTube’da bedava yayınladı diye şaşırmıştık…

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting