Ana SayfaGenelNetflix ücretsiz film ve belgesel yayınlıyor!!!

Netflix ücretsiz film ve belgesel yayınlıyor!!!

Covid19 nedeniyle insanların evden çalışmasına ve eğitim görmesine destek olmak isteyen Netflix ilginç bir uygulama başlattı.

Netflix ücretsiz film ve belgesellerle evden eğitim veren öğretmenlere destek olacağını açıkladı. Bu kapsamda, platfromda yayınlanan bazı eğiti belgeselleri ücretsiz olarak YouTube hesabına yükleyen Netflix, bu belgesellerin öğrencilerin eğitiminde kullanılabileceğinin altını çizdi.

Netflix ücretsiz içerik yayınlıyor, dünyanın sonu mu geldi?

YouTube kanalına şimdilik 10 belgesel yüklendi. Bunların arasında, popüler belgesellerden 13th, Babies, Chasing Coral, Knock Down the House ve Our Planet gibi yapımlar da bulunuyor.

Netflix ayıca bu belgeselleri hazırlayan yapımcılarla da işbirliğine giderek, belgeseller hakkında bir soru-cevap bölümü hazırlamayı planlıyor. Böylece YouTube üzerinden ders/ödev amacıyla belgeselleri izleyecek olan öğrencilerin konulara daha fazla hakim olması hedefleniyor.

Netflix Amerika’da uzun yıllardır öğretmenlerin sınıflarda belgeselleri öğrencilere izletmesine izin veriyordu. Normal şartlarda, bir kullanıcının hesabındaki filmleri toplu olarak seyrettirmesi yasak ancak öğretmenlere, sınıfta seyrettirme şartıyla bu konuda istisna gösteriliyordu. Şimdi ise artık fiziksel olarak okul eğitimi kalmadığı için, öğretmenlerin işini kolaylaştıran belgesellere öğrenciler YouTube üzerinden erişebilecek.

SpaceX astronot ekibine iki isim daha katıldı

Ancak yine de Netflix tarihinde, “ücretsiz” olarak yayınlanan içerik örnekleri daha önce görüşmemişti. Bu da yapılan uygulamayı Netflix için bir ilk haline getiriyor. Demek ki, her yıl onlarca milyar dolar kazanan Netflix’in dünyaya “ücretsiz” bir içerik sunması için felaket olması gerekiyormuş. Belgeseller henüz Türkçe olmasa da, insanlık namına teşekkürler Netflix.

netflix ücretsiz

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting