NASA roketleri gücünü yeni bir şirketten alacak: SpaceX rakibi olacak

NASA, Mars'ın muhteşem manzaralarını paylaştı

NASA roketleri gücünü oldukça etkili bir şirketten alacak gibi görünüyor. Ancak bu şirketin ismini daha önce duymamış olmanız son derece doğal. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en teknoloji odaklı donanımları içerisinde yer alan NASA roketleri gücünü başka bir şirketten alacak. Açılışı Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi olan NASA, roketlerini güçlendirmek için yeni bir şirket ile anlaşma yaptı. Bu şirket ile yapılan anlaşma 10 yıllık oldu. Böylece uzun bir süre NASA bu markadan destek alacak.

Northrop Grumman isimli bu şirket NASA roketlerine büyük oranda güç kazandıracak. Kuruluşun yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda 3,19 milyar dolar değerinde bir sözleşme yapıldığı ifade edildi. Artemis programı için kullanılacak olan roketler bu şirket tarafından güçlendirilecek.

NASA roketleri gücünü iyice artıracak

31 Aralık 2031 tarihine kadar geçerli olacak anlaşma ile birlikte NASA yeni görevlere hazır hale gelecek. Bildiğiniz üzere Ay yüzeyinde uzun araştırmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca Mars serüveni henüz yeni yeni filizleniyor. Tüm bu süreçlere baktığımızda NASA için yeni roketler şart.

NASA roketleri gücünü

Yapılan açıklamalarda ekibin uzay mekiğinde kullanılan çelik kasaları güçlendireceği ifade ediliyor. Böylece uzun uzay uçuşlarına hazır hale gelecek. Ayrıca sistemlerin de değiştirilmesi amaçlanıyor. Mevcut NASA roketleri Mars gibi gezegenlere gidebilecek kadar güçlü değil. Bunun değiştirilmesi gerekiyor. NASA roketleri gücünü bu şirket ile daha da artıracak.

ABD UFO gözlem birimi kuruyor: Uzaylıları araştıracaklar

Artemis ve Mars projeleri ile birlikte uzayda kolonileşme çalışmaları büyük hız kazanacak. NASA her ne kadar bir tarih belirlese bile yine de kafalarda çok fazla soru işareti var. Bakalım gerçekten de NASA uzayda koloni kurmayı başarabilecek mi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir