Ana Sayfa Genel Mutasyonlu koranavirüsün öldürme riski ortaya çıktı: İşte merak edilen detaylar

Mutasyonlu koranavirüsün öldürme riski ortaya çıktı: İşte merak edilen detaylar

Mutasyonlu koronavirüsün öldürme riski en büyük araştırma konularından birtanesiydi. Bazıları bu riskin daha fazla olduğunu düşünürken kimileri ise tam tersi fikre sahip.

Bilim insanları mutasyonlu koronavirüsün öldürme riski ile ilgili uzun bir süredir araştırmalar yapıyordu. Bugüne kadar elde edilen bulgular virüsün çok daha fazla bulaşıcı olduğunu gösteriyor. Fakat öldürme riski bakımından açıkçası net veriler yok. Bu nedenle bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar genellikle yetersiz kalıyordu.

Halk tarafından mutant koronavirüs olarak adlandırılan bu yeni tür görülebilecek en öldürücü türler arasında yer alıyor. Bulaşıcılık riski bakımından yüzde 60 daha tehlikeli diyebiliriz.

Mutant virüsün öldürme riski oldukça yüksek

Ortaya çıkan verilere göre bu yeni virüs türünün 70 ile 84 yaş arasındaki insanları öldürme riskinin yüzde 6 civarında olduğu görüldü. Normal şartlarda bu rakam yüzde 3 seviyelerindeydi. Çok ani bir şekilde öldürme riski ortaya çıktı.

Mutasyonlu koronovirüsün öldürme
85 yaş ve üstü bireylerde yeni mutasyonlu virüsün en az yüzde 17 daha fazla öldürücü olduğu görüldü. Özellikle de yaşlılar için bu virüsün öldürme riski gerçekten de çok büyük seviyelerde. Muhtemelen şu anda gençler üzerindeki etkisini de merak ediyorsunuz. Bilim insanları 850 bin kişi ile araştırma yaptı ve bu mutasyonlu koronavirüsün herkeste ölümcül etki yarattığını gördü.

Yeni koronavirüs aşısı geliyor: İşte merak edilen detaylar

İngiltere merkezli yapılan çalışmalar sonucunda bu veriler elde edildi. Yeni araştırmalar yapıldıkça daha farklı detaylar ortaya çıkacaktır. Peki siz bu mutant virüs ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting