Ana Sayfa Genel Mutasyonlu Koronavirüs Türkiye'ye gelebilir işte detaylar

Mutasyonlu Koronavirüs Türkiye’ye gelebilir işte detaylar

Herkesin fazlasıyla korkmasına neden olan mutasyonlu koronavirüs, Türkiye’ye gelme ihtimaline sahip. Hadi gelin konuyla ilgili bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Çok daha fazla bulaşma ihtimaline sahip olan mutasyonlu Koronavirüs, Türkiye’ye bulaşma ihtimaline sahip. Yine virüsün eskisine göre en az yüzde 70 oranında daha bulaşıcı olduğu söyleniyordu. İngiltere ve Danimarka bu virüsün ana merkezleri olarak görüldü.

Koronavirüs dünya genelinde çok fazla kişiye bulaştı. 80 milyon civarındaki vaka sayısı bunun en önemli kanıtlarından birisiydi. Şimdi ise bu rakamın beklenenden çok daha fazla yükseleceği söyleniyor. İngiltere ve Danimarka böyle bir kaosun oluşmasında baş sorumlu olarak görülüyor.

Mutasyonlu koronavirüs İngiltere’den gelecek yolcularla bulaşabilir

Türk Hava Yolları tarafından yapılan bir açıklama, yeni mutasyonlu virüs ile ilgili endişe yaşanmasına neden oldu. Türkiye’den İngiltere ve Danimarka’ya seyahat edecek olan yolcular için kısıtlamalar kaldırıldı. Elbette seyahat etmek isteyenler bazı kurallara uymak zorunda.

mutasyonlu Koronavirüs Türkiye'ye

Yapılan açıklamaya göre, İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye gelecek olanlar Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmalı. Ayrıca oturum izinlerinin olup olmadığı da önemli. Bunların dışında kalıyorsa Türkiye’ye gelmelerine izin verilmeyecek.

Tüm bunlara ek olarak özel görevlerde yer alan diplomatik personeller ve devlet yetkilileri Türkiye’ye dönüş yapabilecek. Buraya gelecek olanlar PCR testinden geçmek zorunda. Eğer bu test sonucu negatif çıkarsa evde 7 gün izolasyonda kalınacak.

Evde kalınan süre sonunda test pozitife dönüşürse, bu sefer filasyon ekibi devreye girecek. Hasta için gerekli tüm önlemler alınacak. Her ne kadar tüm olasılıklar kontrol altına alınmaya çalışılsa bile, yine de bazı aksilikler yaşanabilir. Sizce bu doğru bir adım olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting