Mu varyantı aşılara direnç gösterebilir

Bill Gates kıyametyeni koronavirüs testi senaryolarını

Koronavirüs kabusu bir türlü bitmiyor. Şimdi de başımıza Mu varyantı çıktı. İşin kötü yanı ise Mu varyantının daha dirençli olabileceği. İşte detaylar.

Mu varyantı aşılara direnç gösterebilir. Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, haftalık bilgilendirme mektubunda, korona virüsü salgınıyla ilgili yeni bilgileri ve verileri kamuoyu ile paylaştı.

Dünya genelinde Delta varyantı ile vaka sayılarının artmasına sebep olan korona virüs endişe yaratmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre korona virüste yeni bir varyant daha ortaya çıktı. İnsanların pandeminin bitmesini sabırsızlıkla beklediği günlerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen yeni varyant haberi umutsuzluğu ve endişeyi arttırdı.

Mu varyantı aşılara direnç gösterebilir

Dünya Sağlık Örgütü’nün raporuna göre Mu varyantının bilimsel adı B.1.621 olarak geçiyor. İlk olarak Kolombiya’da tespit edilen ve Güney Amerika ve Avrupa’da da ortaya çıkan Mu varyantı ile ilgili olarak “Bu varyantın geçirdiği mutasyonlar virüsün aşılara daha dayanıklı hale getirebilir. Fakat Beta varyantında da olduğu gibi bu konuda daha fazla araştırma yapılması gerekiyor” açıklaması yapıldı.

Moderna vs BioNTech

İlk olarak Ocak 2021’de Kolombiya’da tespit edilen Mu varyantı Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamasına göre dünya genelinde yüzde 0,1 oranında yaygınlığa sahip. Ancak buna rağmen Kolombiya’da vakaların yüzde 39’unu Ekvador’da ise yüzde 13’ünü oluşturuyor ve vaka sayısı artmaya devam ediyor.

Şimdilik endişe varyantları arasında sayılmıyor

Dünya Sağlık Örgütü’nün endişe varyantları arasında Alfa, Beta, Gamma ve Delta bulunuyor. Yeni açıklanan Mu varyantı ise şimdilik endişe varyantları arasında sayılmıyor.

Amatör erotik filmlere yasak yolda!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir