Alexa yeni bir ses özelliği alıyor!

Alexa yeni bir ses özelliği alıyor!

Amazon, TV açıkken veya insanlar konuşurken bile sesli asistanın söylediklerini duymanızı sağlayacak, Alexa için yeni bir özellik sunuyor. İşte detaylar.

The Verge‘e göre, Adaptive Volume adlı yeni özellik, çok fazla ortam gürültüsü algılarsa Alexa’nın daha yüksek sesle konuşmasını sağlayacak. Şirketin yayına verdiği demeçte amaç, sesli asistanın evinizdeki veya ofisinizdeki gürültü otomatik olarak algılaması ve Alexa’nın duyurulabilir olmasını sağlaması. Ancak özellik şimdilik sadece ABD kullanıcılarına sunulacak. Özellikle ilgili her şeyin yolunda gitmesi durumunda zamanla diğer bölgelere de yayılmaya başlayacak.

Alexa yeni bir ses özelliği alıyor!

Raporlara göre, özellik dönen fanlı bir masaüstü bilgisayarın hemen yanında bulunan bir Echo Dot kullanarak test edildi. Testin sonucuna göre sonuçlar tutarsız olacak gözlemlendi. Alexa ortamda çok ses olmasına rağmen bazen normalden daha yüksek sesle cevap verdi, ancak diğer zamanlarda her zamanki ses seviyesi korudu. Şirketin, özelliği diğer bölgelerde kullanıma sunmadan önce hala ince ayarlar yapıyor olması mümkün. Verge raporuna göre, Amazon’un Adaptive Volume özelliği, neredeyse hiç ortam gürültüsü olmayan ortamlarda da çalışacak. Yani sessiz ortamlarda Alexa normalden daha kısıt sesle konuşacak. Alexa’nın uzun süredir bir “fısıltı modu” da var. Komutlar fısıldandığında Alexa da fısıldayarak cevap veriyor. Özelliğin ne zaman küresel anlamda yayılmaya başlayacağı belli değil. Ancak her şey yolunda giderse özellik sene bitmeden global anlamda yayılacak.

Moderna vs BioNTech rekabetinde kazanan bakın hangisi oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir