Ana sayfa Oyun Mobil oyunlara Steam desteği!

Mobil oyunlara Steam desteği!

PC oyuncularının can damarı olarak nitelendirebileceğimi Steam, şimdi de mobil oyuncular için vazgeçilmez bir unsur olmaya başladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bugün hala PC oyunculuğu yapımcı firmalar açısından önem arz ediyorsa, bu durumun mimarlarından birisi de hiç şüphesiz Valve’dir. Half Life, Counter Strike ve Portal gibi oyunların geliştirici stüdyosu olan Valve, PC oyunculuğuna armağan ettiği Steam servisi ile işi bambaşka bir boyuta taşıdı.

Steam, mobildeki ağırlığını arttırıyor

Günümüzdeki PS Plus, Xbox Live, Origin gibi pek çok dijital oyun servisine de ilham kaynağı olan Valve, şimdiyse gözünü mobil oyun sektörüne dikmiş gibi görünüyor. Kısa süre önce Steam’de bulunan oyunların, mobil cihazlar üzerinde oynanabilmesi için önemli adımlar atan Valve, şimdi de PC için tasarlanan özel kontrolcünün mobil oyunlarda kullanılması için harekete geçti.

Pek çok PC oyununu sorunsuz bir şekilde oynamamızı sağlayan Steam Controller yaklaşık olarak 2 sene önce satışa sunulmuştu. Ülkemizde de satışta olan bu kontrolcü artık mobil oyunlarda da kullanılabilecek. Bunun için yapmanız gereken tek şey kontrolcünüzü telefonunuz ile eşleştirmek.steam

Elbette şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Bu kontrolcünün ülkemizdeki fiyatı öyle pek de ucuz değil. Valve, Türkiye’de bu kontrolcüyü resmi olarak satışa sunmadığı için internet üzerindeki fiyatlar size biraz abartılı gelebilir. Keza bu kontrolcü için talep edilen en düşük tutar bile 450TL dolaylarında.

NES Mini tekrar satışa sunuluyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler