Steam mobil oyun konsolu hazırlıyor

steamboylede1

Mobil oyun konsolu Sony PS Vita’ya rakip bir oyun konsolu geliyor. Ünlü PC oyunları dağıtıcısı Steam, evlerin salonlarında PC oyunlarının oynanabilmesi için SteamOS oyun sistemini ve Steam Machines konsollarını duyurduktan sonra şimdi de mobil oyun severleri heyecanlandıran bir ürün ortaya çıktı.

steamboylede[1]

Steam’ın konsol standartlarını kullanarak mobil bir oyun konsolu tasarlayan Smach Zero şirketi mobil konsola Steamboy ismini verdi. Oyun konsolu Steam’ın PC oyunlarını konsolda çalıştırmak için kullandığı SteamOS işletim sistemiyle çalışacak. Cihazda, 5-inç boyutunda 720p ekran bulunacak. 32 GB dahili hafızası SD kart ile yükseltilebilecek. 4GB RAM’e sahip olacak cihazı aynı zamanda HDMI üzerinden büyük ekranlara bağlamak da mümkün olacak. Cihazda Bluetooth ve Wifi bağlantısının yanında, Pro versiyonda 4G bağlantısı da kullanılabilecek. Böylece Steamboy kullanıcıları online oyunları mobil olarak oynayabilecek.

Cihaz piyasaya çıktığında, 1000 Steam oyununa erişimi bulunacak. SmachZero bu sayının zamanla ve hızla artacağını da vurguluyor. Konsolun piyasaya çıkış tarihi olaraksa 2016’nın son çeyreği gösteriliyor. Yani, bir seneden fazla zaman var.

Sıcak havada akıllı telefona dikkat!