Ana sayfa Haber Video hakem teknolojisindeki gol çizgisi teknolojisine yakından bakıyoruz!

Video hakem teknolojisindeki gol çizgisi teknolojisine yakından bakıyoruz!

Futbol oynanmaya başladığından bu yana hakemlerin verdiği kararlar hep tartışılır. Son dönemde Video hakem teknolojisi çok popüler ve denemelere çoktan başlandı.

Biz de sizler için Video hakem teknolojisine yardım edecek gol çizgisi teknolojisini geliştiren firmanın standını yakından inceledik. Dell Technologies World 2018 etkinliğinde karşımıza çıkan bu teknoloji oldukça ilginç ve gl konusunda hata yapmıyor. Bu ve bunun gibi teknolojiler yakın zaman içerisinde hayatımıza daha fazla girecek ve bizlere yardımcı olacak.

Video Hakem teknolojisi bekleneni verebilecek mi?

16 Kasım 1991’de oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde hafızalardan silinmeyen bir gol atılmış. Ve Ahmet Çakar çizgiyi geç ti mi geçmedi mi tartışmaları arasında golü vermişti.

2008 yılında Ahmet Çakar’ın isteğini geri çevirmeyen Lig TV, piero aletiyle yılların tartışmasına son nokta koymuştu. Ve verilen golün hatalı olduğunu ve topun çizgiyi geçmediğini açıklamıştı. şimdiye kadar oynanan maçlarda bu ve bunun gibi birçok hatalı gol verildi veya verilmedi.

Eğer bu ve bunun gibi teknolojiler önümüzdeki günlerde kullanılmaya başlanırsa hakemlerin işi çok daha kolaylaşacak ve daha adil bir oyun izleyeceğiz.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki Videomuzu izleyebilirsiniz

Futbolda teknolojik dönem başlıyor

Futbol oynanmaya başladığından bu yana hakemlerin verdiği kararlar hep tartışılır. Son dönemde Video hakem teknolojisi çok popüler ve denemelere çoktan başlandı.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler