Microsoft Teams toplantıları Meta Workplace’e geliyor

Microsoft Teams toplantıları Meta Workplace'e geliyor

Microsoft ve Facebook’un ana şirketi Meta, Teams ve Workplace’i entegre etmek için bir araya geldi. Her iki platformu da kullanan şirketler, entegrasyonu hiçbir ek ücret ödemeden deneyebilir. İşte detaylar.

Çalışanlar, Microsoft Teams’deki sabitlenmiş bir sekme aracılığıyla, uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan Workplace haber akışının kısaltılmış bir sürümü de dahil olmak üzere Workplace içeriğine erişebilir. Teams’de de Workplace gönderilerine tepki verebilir ve yorum yapabilirler. Önümüzdeki yıldan itibaren şirketler, Teams toplantılarını Workplace gruplarına aktarabilecek. Bu nedenle, toplantıları ve etkinlikleri her iki uygulamada da izleyebilir veya daha sonra Workplace’te bir kayda göz atabilirsiniz.

Microsoft Teams toplantıları Meta Workplace'e geliyor

Meta ve Microsoft, daha önce kurumsal ve üretkenlik ürünlerini başka cephelerde bir araya getirmişti. Word, Excel ve PowerPoint gibi Office 365 araçları, SharePoint ve OneDrive gibi Workplace’te de mevcut. Workplace, Azure Active Directory’ye de entegre edildi. Buna ek olarak, Meta kısa süre önce Teams’in Aralık ayında Meta Portal ürünlerinde kullanıma sunulacağını söyledi. Kişiler, Teams video görüşmeleri için cihazları kullanabilecek.

Meta’nın meta veri tabanına odaklanması ve sanal gerçekliğin işin geleceğini nasıl etkilediğine dair vizyonu göz önüne alındığında, Meta Quest başlıklarında bir Microsoft Teams entegrasyonunu görmek şaşırtıcı olmaz. Sonuçta Meta kısa süre önce Slack ve Dropbox’ı Quest 2’ye getirdi. Gelecek şimdiden heyecanlı görünüyor diyebiliriz.

Netflix kısa videolar özelliği kullanıcılara dağıtılıyor: Gerisini TikTok düşünsün