Microsoft, Windows 11 için görüntülü arama yükseltmelerini duyurdu

Microsoft, Windows 11 için görüntülü arama yükseltmelerini duyurdu

Microsoft, hibrit çalışma etkinliğinin bir parçası olarak, Windows 11 ‘de sanal toplantıları iyileştirmek için tasarlanmış bazı sistem genelindeki özellikleri açıkladı. İşte detaylar.

Windows 11 için görüntülü arama yükseltmeleri duyuruldu . Microsoft tarafından sunulan özelliklerin bazıları donanıma bağlı. Bu sebeple düşük özellikli bir bilgisayarınız varsa özellikler çalışmayabilir.

Windows 11 beta kullanıcıları Android uygulamalarını test etmeye başladı

Özellikler arasında otomatik çerçeveleme (hareket ettiğinizde kameranızı size yeniden odaklayacak), ses odaklama, ses netliği ve arka plan bulanıklığı bulunuyor. Göz teması adı verilen yapay zeka destekli bir özellik, insanların toplantılarda daha hazır görünmesini de sağlayabilir. Şubat ayında Microsoft, sağır ve işitme güçlüğü çeken kişilerin yanı sıra toplantılarda işe yarayacak sistem genelinde bir canlı altyazı özelliğini test etmeye başladı.

Microsoft, Windows 11 için görüntülü arama yükseltmelerini duyurdu

Yeni teknoloji, mikrofonlardan gelen ses ve web tabanlı ses (Twitch ve YouTube gibi video platformlarından gelenler gibi) dahil olmak üzere herhangi bir ses içeriği için altyazı oluşturacak. Yükseltmeler, son birkaç yılda görüntülü arama uygulamalarında zaman harcayanlara tanıdık gelebilir. NVIDIA, Dolby, Zoom, Skype ve Google Meet’in yenilikleri, çevresel gürültü ve görsel arka plan dikkat dağıtıcıları gibi sorunların üstesinden gelmişti. Microsoft, Eylül ayında Teams için bazı akıllı kamera özelliklerini duyurdu ve Teams’deki toplantıları iyileştirmek için çalışıyor. Ancak bu özellikleri işletim sistemi düzeyinde entegre etmek, sanal toplantıları daha fazla insan için daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirebilir diyebiliriz.

Fortnite oyuncuları Ukrayna yardım çabaları için 144 milyon dolar topladı