Microsoft Sony arasındaki gerilim artıyor

g 3trhdfhb

Oyun dünyasında büyümek isteyen Microsoft ile buna engel olmak isteyen Sony arasındaki rekabet her geçen gün biraz daha kızışıyor.

Microsoft Sony arasındaki gerilim artıyor. Yakın bir zamana kadar konsol dünyasındaki PlayStation hakimiyeti, herkes tarafından kabul edilen bir durumdu. Ancak ne zaman ki Microsoft Game Pass servisini duyurdu işte o zaman bir anda ibre terse dönmeye başladı.

Sony, PlayStation Studios Mobile'ı piyasaya sürdü

GamePass servisi sayesinde oldukça başarılı bir döneme geçiş yapan Microsoft, bu başarısını sürdürebilmek için içlerinde Bethesda’nın da bulunduğu birçok önemli satın alım hamlesi yaptı. Ancak en vurucu darbesini en sona saklayan Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine kattığını açıklayınca yer yerinden oynadı.

PS5 güncellemesi TikTok benzeri bir düzenleyici getiriyor!

Microsoft Sony arasındaki gerilim artıyor

Derhal bu satın alıma itiraz eden Sony, Microsoft’u tekel olmak istemekle suçlarken, Microsoft ise bugüne kadar Sony’e böyle bir ithamda bulunmamıştı. Ancak Microsoft’un Activision’ı satın alımına ilişkin Birleşik Krallıklar’da yürütülen soruşturmaya istinaden cevap hakkını 100’den fazla sayfadan oluşan bir dosya ile kullanan Amerikalı teknoloji devi, ezeli rakibi Sony’e çok ciddi suçlamalarda bulundu.

Sony artık reklam destekli oyunlarla ilgileniyor

Microsoft tarafından verilen cevaba göre sektörde tekel olmak isteyen firma aslında Sony. Japon oyun devi hem Silent Hill 2’nin hem de Final Fantasy XVI’nın hiçbir zaman Xbox platformlarına çıkmaması konusunda oyun geliştiricileriyle anlaşmış. Nitekim geçtiğimiz haftalarda resmen duyurulan Silent Hill 2’nin yalnızca PC ve PlayStation 5 için duyurulması, açıklamada Xbox One Series modellerine yer verilmemesi ise bu sebepten dolayıymış. Bakalım Sony, Microsoft’un bu açıklamalarına karşılık nasıl bir yanıt verecek?

Twitter yeni video yükleme özelliğini resmen duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir