Twitter yeni video yükleme özelliğini resmen duyurdu

Elon Musk, Apple'ın Twitter'ı App Store'dan "kaldırmakla tehdit ettiğini" iddia etti

Elon Musk, Twitter’daki işleri yavaş yavaş yoluna koymaya başladı. Şirket, merakla beklenen video yükleme özelliğinin artık kullanımda olduğunu duyurdu.

Twitter yeni video yükleme özelliğini resmen duyurdu. Sosyal medya dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Twitter, özellikle Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra bir türlü kendi işleriyle gündeme gelemez olmuştu. Ünlü milyarder tarafından satın alındıktan sonra, daha ilk günden CEO ve diğer üst düzey çalışanların kovulmasıyla gündeme gelen Twitter, takip eden günlerde ise çalışanlarının yarısını işten çıkarması ve kalan yarısıyla da büyük sorunlar yaşamasıyla adından bahsettirmişti.

Twitter yeni bir kural daha getirdi! İşler değişiyor

Bununla birlikte Elon Musk, Twitter’ı istediği hale getirmiş olacak ki artık ünlü sosyal medya platformunu geliştirmeye odaklanmaya başlamaya karar vermiş.

Twitter, tartışmalı birinin hesabını aktive etti

Twitter yeni video yükleme özelliğini resmen duyurdu

Geçtiğimiz günlerde şu ana kadar yalnızca videolarda olan “gösterim sayısını gösterme” özelliğinin artık tüm tweetler için geçerli olacağını duyuran Twitter, bugünse merakla beklenen video yükleme özelliğinin Twitter Blue abonelerinin beğenisine sunulduğunu duyurdu.

Twitter bir hizmetin daha fişini çekti

Buna göre artık Twitter Blue aboneleri, süresi 60 dakikayı bulabilen 1080p çözünürlükteki videolarını tarayıcı üzerinden platforma yükleyebilecekler. Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, söz konusu videoların şu an için yalnızca tarayıcıdan yüklenebileceğini ve iOS ile Android uygulamalarının henüz bu özelliği desteklemediğini bir kez daha belirtelim. Öte yandan söz konusu videoların boyutunun 2GB’ı aşmaması gerektiğini de hatırlatalım.

Son olarak Twitter Blue’nun en önemli özelliği olarak kabul edilen tweet düzenleme özelliğinin ise kısa bir zaman içerisinde tüm Twitter Blue kullanıcılarının beğenisine sunulacağı duyuruldu.

Dijitalde Hayat Kolay projesinin mentorluk süreci tamamlandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir