Microsoft, önemli bir hatayı düzeltti

Microsoft, önemli bir hatayı düzeltti

Microsoft, 2022’ye önemli bir hatayı düzelterek başladı. Bleeping Computer, şirketin yeni yılın ilk gününde şirket içi Exchange 2016 ve 2019 sunucuları için e-posta dağıtımını bozan bir hata için geçici bir düzeltme yayınladığını bildirdi. İşte detaylar.

Bazı kullanıcılar geçtiğimiz günlerde bir problem keşfetti. Buna göre Exchange antivirüs tarama motoru için sürüm tarihi kontrolleri 32 bitlik bir tamsayı değişkeninde depola problemi yaşıyordu. Microsoft 1 Ocak 2022’de bu sorunu düzeltecek adımlar atmaya başladı. Herhangi bir hamle kötü amaçlı yazılım motorunun çökmesine ve e-postanın kuyrukta kalmasına neden oldu.

Microsoft, önemli bir hatayı düzeltti

Acil durum düzeltmesi, iki hizmeti duraklatmak, eski virüsten koruma motoru dosyalarını yeni bir numara dizisi kullanan yenileriyle değiştirmek ve işlemleri yeniden başlatmak için bir PowerShell komut dosyası kullanıyor. Düzeltme manuel girdi gerektiriyor ve daha büyük şirketler için uygulanması uzun zaman alabilir, ancak otomatik bir çözüm geliştirilme şu anda  aşamasında. Bu, diğer Exchange müşterilerini etkilemeyecek bir problem. Hafta sonu tatili muhtemelen e-posta talebini sınırladığı için problemin çözümü için seçilen zamanlama da ‘ideal’. Microsoft’un neden birkaç yıl önce piyasaya sürülen yazılımlarla ilgili bir tarih sorunu öngörmediği açık değil. Sebep ne olursa olsun, bu, tarih hatalarını tahmin etme konusunda açık bir ders görevi görüyor. Geçtiğimiz yıl Microsoft açısından oldukça hakeketliydi, bu da farklı olacak gibi görünmüyor.

Airbnb, ayrımcılıkla mücadele etmek için konukların isimlerini gizleyecek