Samsung, bulut oyun platformunu TV’lere getiriyor

Samsung, bulut oyun platformunu TV'lere getiriyor

Samsung, TV arayüzünü elden geçiriyor ve oyun ihtiyaçlarınızın çoğunu tek bir yerde bir araya getirmek istiyor. Oyun Merkezi aracılığıyla, konsol oyunlarını doğrudan TV ana ekranlarından başlatabileceksiniz, böylece onları biraz daha hızlı http://samsung.comoynamaya başlayabileceksiniz. İşte detaylar.

Dahası, hub’dan Samsung’un yeni oyun akış hizmetine erişebilirsiniz. Samsung, Ekim ayında bulut oyunlarındaki en son hamlesini yaptı. Üçüncü taraf denetleyicileri ve kulaklıkları uyumlu TV’lere bağlayabileceksiniz, böylece platformda oyun oynamak için fazladan donanım almanız gerekmeyebilir. Samsung’un paylaştığı bir görüntüye göre oyuncular, NVIDIA’nın GeForce Now, Stadia ve PC oyun platformu Utomik gibi merkezden diğer akış hizmetlerine erişebilir. Microsoft, geçen yıl E3’te Xbox Game Pass için bir akıllı TV uygulamasının yolda olduğunu duyurdu, bu yüzden belki bir noktada Oyun Merkezi’ne inebilir.

Samsung, bulut oyun platformunu TV'lere getiriyor

Merkez, Samsung’un AI Oyun Merkezi teknolojisinin yardımıyla küratörlü oyun önerileri sunacak. Yeni Oyun Çubuğu ile, görseller ve ayarlar gibi deneyiminizin özelliklerini özelleştirebileceksiniz. Yakınlaştırma Modunu kullanarak, mini harita veya günlük girişi gibi ekranın çeşitli bölümlerine daha yakından bakabilirsiniz.

Samsung, donanım cephesinde de oyuncuları düşündüğü hamleler yaptı. Oyunların daha akıcı görünmesine yardımcı olabilecek 144 Hz yenileme hızına sahip 4K ve 8K TV’leri piyasaya sürüyor. GeForce Now, Ekim ayında 120 fps seçeneği sunmaya başladı. Samsung bu yıl bulut oyun çalışmalarına ara vermeden devam edeceğe benziyor.

Airbnb, ayrımcılıkla mücadele etmek için konukların isimlerini gizleyecek