Microsoft Office yeni görünümü kullanıcılarla buluşuyor: Tasarım düzeliyor

Microsoft Office yeni görünümü

Microsoft Office yeni görünümü ile kullanıcıları selamlıyor. Yeni görsel güncellemeye hem Windows 10 hem de Windows 11 kullanıcıları erişim sağlayabilecek. İşte yeni Microsoft Office ile ilgili ortaya çıkan detaylar.

Microsoft Office yeni görünümü en çok merak edilen tasarımlardan bir tanesi olarak ön plana çıktı. Bu yeni güncelleme ile birlikte tasarımın ne kadar önemli olduğu iyice anlaşıldı. Bu yeni tasarım değişikliğinde öncelikle Office uygulaması varsayılan Windows teması ile eşleşti. Siyah, beyaz veya çok çeşitli renkler ile istenilen Windows teması tercih edilebiliyor.

Herhangi bir Microsoft Office uygulamasını incelediğinizde bu diğer uygulamalar için de geçerli olacak. Mesela Word’te Excel için yeni tasarımı güncellerseniz; PowerPoint, OneNote ve Outlook gibi uygulamalarda da güncelleme gerçekleşmiş olur. Böylece tüm uygulamalar için tekrar tekrar güncelleme yapmak zorunda kalmazsınız.

Microsoft Office yeni görünümü beğeni kazandı

Microsoft tarafından getirilen bu yeni özellikler içerisinde çok farklı detaylar yer alıyor. Mesela kullanıcı arabirimi daha basit bir hale getiriliyor. Ayrıca hızlı erişim araç çubuğu varsayılan olarak gizlenebilecek. Eğer kullanıcı bu araç çubuğunun tekrar görüntülenmesini talep ederse bu durumda şerit görüntüleme seçenekleri üzerinden bunu gerçekleştirebilecek.

Microsoft Office yeni görünümü

Yeni özellikler sadece Windows 11 kullanıcıları tarafından erişime açık olmayacak. Aynı zamanda Windows 10 kullanıcıları da bu yeni güncellemeden yararlanacak. Güncellemenin şimdilik sadece sınırlı ofis uygulamaları için tasarım değişikliği yaratması bekleniyor. Word, Powerpoint, Excel, OneNote ve Outlook uygulamalarını Microsoft Office yeni görünümü ile değiştirebilirsiniz.

Microsoft, küçük işletmeler için Teams’in bağımsız bir sürümünü sundu

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre güncelleme işletim sistemi ile uyumlu olarak kullanıcılara sunulacak. Office uygulamasını yeniden başlatırsanız bu özelliklerin geldiğini görebilirsiniz. Peki siz Microsoft tarafından yapılan bu tür tasarım güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?