Ana SayfaGenelMicrosoft, haber okuyacak bir yazılım geliştiriyor

Microsoft, haber okuyacak bir yazılım geliştiriyor

İnternette en çok zaman alan uğraşlarımızdan biri günlük haberleri takip etmek… Farklı haber kaynaklarından günün gelişmelerini takip etmek için sörf yaparken önemli bir mesai harcayabiliyoruz. 

 

Microsoft şimdi bu uğraşı daha pratik hale dönüştürecek bir yazılım geliştiriyor. Kullanıcının takip ettiği haber kanallarında yayınlanan haberleri sesli olarak okuyacak olan yazılım böylece kullanıcıların otomobil kullanırken, yemek yaparken, başka bir işle uğraşırken, aynı radyo dinliyormuş gibi, haber kanallarındaki gelişmeleri takip edebilmesi mümkün olacak.

15531247974_233b7b838d[1]

Microsoft söz konusu yazılımı, Azure sitesi üzerinden kısa süreliğine teste de açtı. Ancak download linki daha sonra iptal edildi. Test aşamasındaki yazılım Bing ekibi tarafından geliştirilmiş ve Bing’in haber arama motorunu kullanarak, kullanıcılara aradıkları haberi getirip sesli olarak okuyabiliyor.

Akıllı telefon satışlarında son durum nasıl?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU