Ana Sayfa Haber Gündemi Okuyarak Değil, Görsel Olarak Takip Edin

Gündemi Okuyarak Değil, Görsel Olarak Takip Edin

Gerek dünya gündeminin gerekse ülke gündeminin giderek sıcak bir atmosfere girdiği günleri yaşamaktayız. Birey olarak, ülkemiz ve dünyamızda olan bitenlere karşı bihaber olmak kimse istemez.

 Ama gündemi yazılı basından takip etmeyi sevmeyen vardır. O zaman onlara büyük bir kazanç sağlayacak  üründen bahsedelim.  Wibbitz adında geliştirilen yazılım sayesinde yazılı metinler, çekici bir görselliğe çevrilerek sizlere sunula bilecektir. Wibbitz sahip olduğu haber analizi ve akıllı algoritmalar sayesinde yazılı metinleri video görünümüne getirerek, gündemi görsel şekilde takip etmek isteyenlere kolaylıklar sunuyor. Bu sade bir görsellik değil. Yazılı metinler 60-120 saniyelik animasyon gösterileri ile beraber video olarak aktarılıyor. Uzun metinleri okumak dert olmaktan çıkacak gibi. Hem hareket halinde olurken de büyük kolaylık sağlayacak cinsten bir yazılım. Çünkü hareket halinde metin okumak biraz sıkıntı olabiliyor. Ama wibbitz sayesinde hareket ederken de gündemi takip edebileceksiniz. Videolar seslendirmelerle desteklidir. Özel yazılım sayesinde hem işitsel olarak hem de görsel olarak gündemi takip etme şansınız olacaktır.

haber_metinleri_artik_videoya_donusecek_876

Bu uygulama çok tutacaktır sanırım. Çünkü videolu haberler daha ilgi çekicidir. Tıklanma oranları bunu destekliyor. Ama okuma alışkanlığı hususunda neleri kaybettirir bilemiyoruz. Görseli izlemekle bilgi edinme, okuyarak bilgi edilme arasında fark var. Okuyarak elde edilen bilgiler daha verimli olabiliyor. Beyni geliştiriyor. Ama görsel ve işitsel öğrenme de sık rastlanan bir durumdur. Önüne geçilemez. Wibbitz yazılımı da bir ihtiyaçtan doğan bir teknolojidir. Getirdiği yeniliklerde yabana atılacak cinsten değildir. Bir kere gündeme dair oluşu ilgi çekmesine sebep olacaktır. Gündemi takip etmek isteyenlerin zevkle kullanacağı bir yazılımdır. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlayacaktır. İlgi çekmeyen haberleri bile görselliği ile dikkat çekici kılabiliyor. İstediğiniz kategorilerde haberleri birkaç saniyede video formatına çeviriyor.

O değil de bu yazılım çok ses getirecek değişimlere neden olabilir. Çünkü yazılı haberlere büyük bir rakip olacağa benziyor. Bu da yazlı medyanın görsel medya ile olan rekabetini sarsacak gibi. Yazılı meydanında değişime giderek, daha ilgi çekici yeniliklere ihtiyacı var. Zaten görsel haberlere olan ilgi, yazılı medyanın kuyusunun yavaşça da olsa kazınmaya başladığını gösterir cinsten.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting