Xiaomi 13 Ultra global pazara da sunulacak

Xiaomi 13 Ultra

Geçtiğimiz yıl Xiaomi 12S Ultra’yı sadece Çin’de satışa çıkaran Xiaomi, bu yıl çıkacak Xiaomi 13 Ultra’yı ise global pazara da sunacak.

Pandemi döneminin zorlu şartları sebebiyle ortaya çıkan çip kıtlığı, teknoloji şirketlerinin stratejilerinde çeşitli değişiklikler yapmalarına sebep oldu. Çünkü çip kıtlığı sebebiyle pek çok ürün stok sorunu yaşadı. Çinli teknoloji devi Xiaomi de bu stok sorunlarından muzdarip olan şirketlerden biriydi. Bu yüzden şirket bazı telefonlarını sadece kendi ülkesinde satışa sunabildi.

2021 yılında Xiaomi 11 Ultra’yı dünya genelinde satışa çıkaran Xiaomi, geçtiğimiz yıl çıkan Xiaomi 12S Ultra’yı ise global pazarı sunamadı. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşanan çip krizi sebebiyle şirket telefondan sadece belli sayıda üretebildi ve bunları da kendi ülkesinde satışa çıkardı. Ancak artık pandemi şartlarının büyük ölçüde geride kalmasıyla birlikte çip kıtlığı da çözüldü ve şirketler yeniden tam kapasite üretime geçti. Bu da Xiaom’nin global pazara sunduğu telefonların sayısını yeniden arttırmasına olanak sağladı.

Xiaomi 13 Ultra 2

Güvenilir bir kaynak tarafından sızdırılan son bilgilere göre Xiaomi, bu yıl içinde piyasaya süreceği yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 13 Ultra’yı sadece Çin’de değil, dünya genelinde satışa çıkaracak. Şirket henüz Xiaomi 13 Ultra’nın çıkış tarihine dair bir detay paylaşmadı. Ancak son dönemde telefonla ilgili sızıntıların sıklaşmış olması, 13 Ultra’nın çıkışının çok da uzak olmadığını gösteriyor.

Qualcomm yeni yonga setini bu hafta tanıtacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir