Ana SayfaGenelMicrosoft Duracell işbirliğinde kendini savundu

Microsoft Duracell işbirliğinde kendini savundu

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan Microsoft Duracell ilişkisi ile ilgili bir açıklama daha geldi! İşte konu ile ilgili detaylar.

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Microsoft, kısa bir süre önce yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Series S’i satışa sundu. Bu iki konsolu satın alanlar kontrolcünün AA pil ile çalıştığını gördüklerinde pek şaşırmadılar.

Çünkü Microsoft nedense yıllardır AA piller konusunda ısrarcı bir tavır sergiliyor. Bir süre önce bu tavrın Microsoft’un Duracell ile yaptığı bir anlaşmaya dayandığı iddia edilmişti. Fakat Microsoft bu söylemleri yalanladı.

Microsoft Duracell işbirliğinde kendini savundu

Microsoft yetkilileri Xbox kontrolcüsünde AA pil kullanmalarının Duracell’le yaptıkları anlaşmadan ötürü olmadığını belirttiler. Microsoft’un AA pil kullanmasının temel nedeni oyuncuların, oyun zevkinin yarım kalmasını istemediklerinden dolayıymış. Eğer oyun esnasında kumandanın pili biterse yenisini takıp devam edebilirmişiz. Tabi ki o sırada evde pil varsa.

Pil yoksa dışarıdan pil temin etmeniz de gerekecek. Halbuki kontroller şarjlı olsaydı oyuna bir 10 – 15 dakika ara verip kolun 2 – 3 saat götürecek şarja erişmesini sağlayabilirdik.

Açıkçası Microsoft’un yaptığı açıklamanın çok da tatmin edici olduğu söylenemez. Elbette son söz yine okuyucuların. Peki sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri neler? Sizce Microsoft AA pil konusunda ısrarcı olmakta haklı mı? Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Dünya dışı yaşam için ilk durak Ceres olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting