Microsoft bilgisayar korsanlarının saldırısı ile karşı karşıya: Bıktık artık

milyarlarca şifre

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Microsoft bilgisayar korsanlarının saldırısı ile karşı karşıya. Bu saldırılar birçok kullanıcıyı canından bezdirdi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Microsoft bilgisayar korsanlarının saldırısı ile karşılaşmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Kasım ayının başlarında bir güvenlik açığı sorunu yaşanmıştı. Windows işletim sisteminde yaşanan bu açık nedeniyle sıfır günü saldırıları ortaya çıktı. Bu saldırılar sonucunda kullanıcıların birçok bilgisi tehlikeye girdi.

Teknoloji devi tarafından yapılan açıklamalarda bu güvenlik açığının düzeltildiği söylenmişti. Ancak ortaya çıkan yeni bazı detaylara göre güvenlik açığı devam ediyor. Bilgisayar korsanları bu güvenlik açığı da dahil olmak üzere birçok zayıflıktan yararlandı.

Microsoft bilgisayar korsanlarının saldırısı karşısında çaresiz

Gelen son detaylara göre Windows 10, Windows 11 ve Windows Server 2022 gibi birçok sürümde bilgisayar korsanlarının tehdidi ile karşı karşıya. Bu büyük güvenlik açığı birçok farklı işletim sistemi grubunu etkiliyor. Yani sadece Windows 10 için tehdit oluşturduğunu söyleyemeyiz.

Microsoft bilgisayar korsanlarının

Cisco’dan Talos Güvenlik İstihbarat ve Araştırma Grubu Teknik Lideri Jaeson Schultz bilgisayar korsanlarını düşman olarak adlandırdı. Onların halkı açık bir şekilde istismar etmek istediğini söyledi. Microsoft ise konuyla ilgili durumun farkında olduklarını açıkladı. Sıfır günü saldırıları yapıldığını söyleyen şirket gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti. Microsoft bilgisayar korsanlarının saldırısı bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Microsoft yeni emojileri artık Windows 11’de!

İşin başka bir kötü boyutu daha var. Normalde kullanıcılar bazı değişiklikler yaparak güvenlik açığını kapatma imkanına sahipti. Ancak Windows tarafından getirilen yeni düzenlemeler ile birlikte kullanıcılar müdahale edemiyor. Bu nedenle yayınlanacak yeni güncellemeyi beklemek gerekiyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir