IMEI 2022 ücreti dudak uçuklatıyor: Çok büyük zam geldi

IMEI kayıt ücreti 2020

IMEI 2022 ücreti dudak uçuklatacak seviyede. Yaşanan bu zam öncekilerden çok daha fazla. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

IMEI 2022 ücreti sonunda açıklandı. Bugüne kadar fiyatlar ciddi oranda artış gösterdi. Ancak dolar hiçbir zaman 13,5 TL seviyesinde ulaşmadı. Artan kur ve vergiler nedeniyle akıllı telefon fiyatları da artış göstermeye devam ediyor. Bazıları yurtdışından cihaz alma seçeneğini değerlendirse bile artık bu seçenek olmaktan çıkabilir.

2022 yılı için yeniden değerleme oranları belli oldu. Bu oran resmi gazetede yayınlandı. Belirlenen 2022 yılı yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 oldu. Böylece son yılların en yüksek artışlarından bir tanesi yaşandı. Yurt dışından getirilen telefonların kayıt ücreti bununla doğru orantılı olarak arttı.

IMEI 2022 ücreti beklenenden fazla yükseldi

Yeni Hyundai KONA

Yeni oranlar ile birlikte 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren kayıt ücretleri ciddi şekilde arttı. Yurt dışından getirdiği akıllı telefonu kayıt ettirmek isteyen birisi IMEI için 2772 TL ödemek zorunda. Fiyatın böylesine sert bir şekilde artması birçok kişinin aklında soru işareti yarattı.

IMEI 2022 ücreti

Bildiğiniz üzere akıllı telefonlarda fiyatlar büyük ölçüde artış gösterdi. Apple bile kendi akıllı telefon modellerinde 5 bin TL civarında zam yaptı. MacBook modellerinde yine benzer zamların olduğunu görüyoruz. Diğer akıllı telefon şirketlerine bakıldığında onların da benzer yönelimleri olduğunu söyleyebiliriz. IMEI 2022 ücreti ile birlikte artık bu şirketlerin yurtiçi cihazlarına bakmak gerekecek.

Kırık ekranlı telefon dolandırıcıların yeni yöntemi oldu: Bu kadarına pes artık

2021 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 seviyesindeydi. Bu yıl oran ilk defa bu kadar sert bir şekilde artış gösterdi. Bu durum aynı zamanda yurtdışından getirilen cihazların kayıt ücretlerine de yansıdı. Peki IMEI ücretinin bu kadar sert bir şekilde artış göstermesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir