Ana SayfaHaberMicrosoft artık Xbox One konsolları üretmiyor

Microsoft artık Xbox One konsolları üretmiyor

Microsoft ve Sony, Xbox Series X ve PlayStation 5’e olan talebi karşılamakta zorlanıyor. Sony, mevcut nesil konsollardaki eksikliğini gidermek için şimdilik PlayStation 4’ü üretmeye devam etmeyi planlarken, Xbox One artık yok. İşte detaylar.

Temmuz 2020’de Microsoft şirketinin bir kararla Xbox One X ve Xbox One S Digital Edition‘ı belli bir noktaya kadar durdurduğunu öğrendik. Şimdi, şirketin o yılın sonunda Xbox One S’yi de sessizce durdurduğu ortaya çıktı. Xbox’ın konsol ürün pazarlama kıdemli direktörü Cindy Walker, The Verge‘e “Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için 2020’nin sonunda tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk” dedi.

Microsoft artık Xbox One konsolları üretmiyor

Görünüşe göre strateji meyvesini verdi. Xbox başkanı Phil Spencer bu hafta The New York Times’a Microsoft’un yaşam döngülerinin bu noktasında önceki Xbox nesline kıyasla X Serisi ve S Serisinden daha fazlasını sattığını, ancak gerçek satış rakamlarını açıklamadığını söyledi. Niko Partners’tan Analist Daniel Ahmad, bunun X/S Serisi sevkiyatlarını 12 milyon adedin üzerine çıkaracağını söyledi.

Daha güçlü X Serisi tipik olarak her stok düşüşünden birkaç dakika sonra tükenirken Series S’yi bu noktada bulmak zor değil. Series S’nin Xbox One’ın yapabileceği hemen hemen her şeyi halledebileceği göz önüne alındığında – disk oynatmak dışında – Microsoft’un bu konsolu yapmaya devam etmesi pek mantıklı gelmiyor.

Sony için biraz farklı bir hikaye. İki PS5 modeli arasında hiçbir fark yok. Yüksek talep (Sony, Ekim 2021’e kadar 13.4 milyon adet satmıştı) ve devam eden tedarik zinciri krizi göz önüne alındığında, çoğu insanın bu konsollardan birini puanlaması şu anda bir Series S’den daha zor. Bu nedenle Sony, Çarşamba günü Bloomberg’e, geçen yıl konsolu durdurmayı planladığı bildirilmesine rağmen, 2022’de PS4’ü yapmaya devam edeceğini söyledi. Şirketin bu yıl içinde yaklaşık bir milyon PS4 birimi ürettiği söyleniyor.

Kim Kardashian kripto dolandırıcılığı mağduru oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting