Ana SayfaGenelMicrosoft Activision alımı yüzünden ceza yiyebilir

Microsoft Activision alımı yüzünden ceza yiyebilir

Rekabet ve Piyasa Otoritesi, 1 Eylül gibi erken bir tarihte bir soruşturma başlatabilir.

Microsoft Activision alımı yüzünden ceza yiyebilir. Microsoft, Activision Blizzard’ı satın almak için 68,7 milyar dolarlık anlaşmasını tamamlamak için Federal Ticaret Komisyonu’ndan fazlasını tatmin etmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Çarşamba günü, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi önerilen birleşmeyi araştıracağını duyurdu.

Activision Blizzard, personel şikayetiyle karşı karşıya

Gözlemci, anlaşmanın Birleşik Krallık’ta “rekabetin önemli ölçüde azalması” yaratıp yaratmayacağını belirlemeye çalıştığını söylüyor. CMA, 1 Eylül gibi erken bir tarihte bir soruşturma ile ilerleyip ilerlemeyeceğine dair bir karar verebilir. Bugünkü duyuruyla birlikte, halkın yorum göndermek için 20 Temmuz’a kadar zamanı var.

Activision Blizzard stüdyolarında işçi grevi sürüyor

Microsoft Activision alımı yüzünden ceza yiyebilir

Microsoft büyük olasılıkla anlaşmanın yoğun bir şekilde incelenmesine hazırdı ve son aylarda düzenleyicileri yatıştırmak için tasarlanmış gibi görünen hamleler yaptı. Örneğin Haziran ayında şirket, Activision’ın Raven Software stüdyosunda yakın zamanda sendikalaşmaya oy veren kalite güvence çalışanlarını temsil etmeye çalışan Communications Workers of America ile bir işçi tarafsızlığı anlaşması yaptığını duyurdu.

Activisionin Yillik Raporu Kiskandiriyor1

Bu tür jestlerin ne kadar etkili olacağını söylemek zor. Yılın başında NVIDIA, FTC’nin satın almayı engellemek için dava açmasının ardından çip tasarımcısı ARM’yi satın almak için önerilen 40 milyar dolarlık anlaşmadan vazgeçti. O zaman, ajans sonucu “önemli” olarak nitelendirdi çünkü bu, “uzun yıllardır davalı bir dikey birleşmenin ilk terk edilmesini” temsil ediyordu.

Ubisoft, 1 Eylül’de 15 oyun için çevrimiçi desteği kesecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting