Metro Exodus için yeni oynanış videosu

2019’un ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak olan Metro Exodus için yaklaşık olarak 10 dakika uzunluğunda yeni bir oynanış videosu paylaşıldı. İşte detaylar.

Metro serisinin yeni oyunu Exodus, 15 Şubat’ta raflardaki yerini almış olacak. Hatırlanacağı üzere Metro 2033 ve Metro The Last Light oyunlarında karanlık metro tünellerinde hayatta kalmaya çalışıyorduk. Serinin 3. oyununda ise sonunda yeryüzüne çıkıyoruz.

Metro Exodus, ilk oyundan 3 yıl sonra yani 2036’da geçecek. Yeryüzündeki havanın solumaya elverişli hale gelmesiyle, Artyom ve ekibi insanlar için yaşanabilecek bir yer bulma umuduyla metro tünellerinden dışarı çıkacaklar.

Metro Exodus için nefes kesen video!

4A Games tarafından geliştirilen oyun yine Moskova’da geçecek. Oyunda klasik olarak nükleer savaş sonrası mutasyona uğramış yaratıklarla mücadele edeceğiz.

Metro Exodus ile gelen en büyük yenilik ise seçimlerimizin oyunun kaderine etki etmesi. Eğer yanlış bir karar verirsek ekibimizdeki bazı arkadaşlarımızı kaybetmek zorunda kalacağız. Hatta oyunda bazen öyle anlar gelecek ki iki takım arkadaşımızdan birini istemeyerek de olsa geride bırakacağız.

Yeni bir silah özelleştirme ekranının da yer alacağı Metro Exodus, PS4, Xbox One ve PC için eş zamanlı olarak satışa sunulacak. Oyun Switch içinse çıkmayacak.

IGN geçtiğimiz gün Metro serisinin yeni oyunu için yaklaşık olarak 10 dakika uzunluğunda yeni bir oynanış videosu paylaştı. Dilerseniz paylaşılan bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

Samsung A40 özellikleri belli oldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin