Ana SayfaİnternetMetaverse projelerinde yeni yönelim belli oldu

Metaverse projelerinde yeni yönelim belli oldu

Metaverse projelerinde yeni yönelim yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Özellikle bazı yatırımcılar farklı alanlarda metaverse yatırımı yapmak istiyor. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Tüm dünyada büyük bir etki yaratan Metaverse projelerinde yeni yönelim farklı alanlara doğru kayıyor. Belki de Facebook tarafından ortaya atılan metaverse projesi pek ilgi ile karşılanmayabilir. Yatırımcıların daha çok farklı alanlara yönelme ihtimalleri var.

Metaverse projeleri ile ilgili en fazla sorulan soru kullanıcıların kar elde etmesi hakkında. Blockchain teknolojisi kullanmayan fakat ciddi kar amacı güden şirketler yer alıyor. Kullanıcılar kendilerinin gelir elde edemeyeceği bir metaverse projesinde yer almak istemeyebilir. Bu durum Facebook gibi dev markaları geri planda bırakacak.

Metaverse projelerinde yeni yönelim oyna kazan

ABD içerisinde 1000 kişi ile metaverse araştırması yapıldı. Bu araştırma ile birlikte Facebook gibi markalara bazı kötü haberler geldi. Özellikle merkezi bulunan ve kar amacı güden şirketlere yönelik pek bir talep yok gibi görünüyor.

Metaverse projelerinde yeni

Ankete katılanların çok önemli bir bölümü öncelikle metaverse projelerinin ne zaman ana akım hale geleceğini tahmin etti. Bu tahminlere göre katılımcıların yüzde 49 gibi bir bölümü bu projelerin 4 yıl içerisinde ana akım hale geleceğini düşünüyor. Metaverse projelerinde yeni yönelim ise genellikle oyna ve kazan platformlarına kayıyor.

Metaverse arsalarına Türkiye’den yoğun ilgi!

Birçok kullanıcı metaverse dünyasında zaman geçirip kazanç elde etmek istiyor. Ankete katılanların yaklaşık olarak yüzde 64 gibi bir bölümü gerçek para kazanmaları halinde metaverse oyunlarında günde 3 saatten fazla zaman harcayabileceklerini söylüyor. Böylece gelecekte oyna kazan metaverse projelerinin daha fazla ön planda olacağını görüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting