Ana SayfaFacebookMetaverse korku evreni yaratabilir: Sert uyarılar geldi

Metaverse korku evreni yaratabilir: Sert uyarılar geldi

Metaverse korku evreni yaratabilir uyarıları geliyor. Üstelik bu uyarıları yapan kişi ise oldukça tanıdık. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Herkesin büyük bir merakla takip ettiği Metaverse, korku evreni yaratabilir. Son zamanlarda Facebook tarafından geliştirilen bu teknoloji üst düzeylere çıktı. Bazıları şirketin kendi imajını değiştirmek için bu teknolojiye ağırlık verdiğini düşünüyor. Bu nedenle insanlar tarafından çok farklı tepkiler aldığını söyleyebiliriz.

Mark Zuckerberg’in eski danışmanlarından Roger McNamee tarafından yapılan açıklamalara göre bu teknoloji distopya yaratacak. Böylece cesur yeni dünya ya da 1984 ikilemi arasında kalacağız. Kısacası umut dolu teknolojik bir devrim olmayacağı yönünde görüş bildiren eski danışman endişe yarattı.

Metaverse korku evreni oluşturmak için son derece uygun

McNamee, Metarverse’ün kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Ancak onun burada asıl ifade etmek istediği Mark Zuckerberg faktörü. Facebook gibi bir şirketin mahremiyet ve kişisel verileri ihlal etmesi nedeniyle büyük bir skandala neden olacağını düşünüyor. Burada Mark Zuckerberg büyük bir rol oynayacak. Kendisi yeni teknolojinin ciddi sorunlar getireceğini düşünüyor.

Metaverse korku evreni

Hatırlayacağınız üzere Facebook ilgili çok fazla mahremiyet davası açıldı. Birçok kişi verilerin başkaları ile paylaşılmasından rahatsız. Özellikle WhatsApp gibi platformlar üzerinden bile veri paylaşımının yapılacak olması Facebook markasının ismini karalıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı yeni teknolojinin büyük bir veri açığı ortaya çıkarma ihtimali var. Metaverse korku evreni yaratacak ve bunu mahremiyet ihlali üzerinden gerçekleştirecek.

Microsoft, metaverse oyunlarına giriş yapacak

Elbette herkes bu teknoloji ile ilgili bu kadar karamsar değil. Mesela Facebook şirketinin ürün geliştirme bölümü başkanı Chris Cox bu yeni teknolojinin son derece heyecan verici olduğunu söylüyor. Ayrıca eğlenceli bir dünyanın yaratılacağını düşünüyor. Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting