Meta yeni metaverse için harekete geçti

Metaverse

Meta, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’ta bulunan ödeme sistemi Facebook Pay’i Meta Pay olarak yeniden adlandırarak markalarının Meta-fication’ına devam ediyor.

Meta yeni metaverse için harekete geçti. Meta’nın ticaret ve finans teknolojileri başkanı Stephane Kasriel’in bir blog yazısına göre, değişikliğin “yakında” gerçekleşmesi bekleniyor. Bu durum Facebook olarak bilinen şirketin metaverse‘de olduğunun en son göstergesi olarak görülüyor.

yeni metaverse

Kasriel, “Facebook Pay ile halihazırda sağladığımız ödeme deneyimlerini iyileştirmeye odaklandık, bu sistemin benimsendiğini görüyoruz” dedi. “Ve bununla birlikte, şu anda yeni ülkelere açılmak yerine, hizmet verdiğimiz ülkelerdeki hizmet kalitesini artırmaya odalanıyoruz” Kasriel’in gönderisine göre 160 ülkedeki işletmelerde insanlar ödeme yapmak için Meta’nın platformlarını kullanıyor.

Meta yeni metaverse için harekete geçti

Meta ayrıca platformlarındaki ödeme deneyimini nasıl basitleştireceğini de araştırıyor. Kasriel geniş bir tablo çizerken, ayrıntılar konusunda pek bir şey paylaşmadı:

yeni metaverse

“Bunu, insanların kim olduklarını, neye sahip olduklarını ve nasıl ödeme yaptıklarını göstermek için kullanabilecekleri tek bir cüzdan deneyimi olarak görüyoruz. Tek bir cüzdan deneyiminin nasıl görünebileceğini belirlemenin çok erken aşamalarındayız ve ileride söyleyecek daha çok şeyimiz olacak.

yeni metaverse

Ancak erken dönem düşüncemizi yıkmak için şuna bakıyoruz: kim olduğunuzu nasıl kanıtlayabileceğinizi ve bu kimliği meta evrende farklı deneyimlere nasıl taşıyabileceğinizi; sahip olduğunuz dijital ürünleri nasıl saklayabileceğinizi ve gittiğiniz her yere yanınızda nasıl götürebileceğinizi; ve ister bir arkadaşınıza ister bir işletmeden veya içerik oluşturucudan satın alma olsun, istediğiniz ödeme yöntemiyle nasıl kolayca ve nasıl ödeme yapabileceğinizi öğrenin.”

Meta Reality Labs projelerini iptal ediyor