Ana SayfaGenelMeta Sandberg şoku ile karşı karşıya!

Meta Sandberg şoku ile karşı karşıya!

Sheryl Sandberg, Mark Zuckerberg’in şirketteki en iyi yardımcılarından biri olarak 14 yıl sonra Meta’nın Operasyon Direktörü olarak görevinden ayrılıyor ancak şirketin yönetim kurulunda kalmaya devam edecek.

Meta Sandberg şoku ile karşı karşıya! Sandberg Facebook’taki bir gönderisinde, Meta’dan sonbaharda ayrılmayı planladığını ve “önümüzdeki birkaç ay içinde Mark ve ben doğrudan raporlarımı değiştireceğiz” söyledi. Şu anda Meta’nın Büyümeden Sorumlu Başkanı Javier Olivan, COO rolünü üstlenecek, ancak Zuckerberg’den bir gönderiye göre rolü “Sheryl’in yaptığından farklı olacak”.

Meta, bu yıl işe alımlarını sınırlayacak!

“Javi’nin dahili ve operasyonel olarak odaklanacağı ve yürütmemizi daha verimli ve titiz hale getirme konusundaki güçlü siciline dayanarak daha geleneksel bir COO rolü olacak.”

Sandberg, Facebook’a ilk kez 2008’de şirketin şu anda milyarlarca dolarlık reklamcılık işini kurmaya yardımcı olmak için katıldı. Bu süre zarfında, sosyal ağdaki en tanınmış yöneticilerden biri oldu, ilk olarak, “bir tür feminist manifesto” olarak tanımladığı en çok satan Lean In’in yazarı oldu. Daha sonra, Cambridge Analytica ve şirketin seçim müdahalesini ve yanlış bilgilendirmeyi ele alışı da dahil olmak üzere Facebook’un en büyük skandallarının çoğunun yüzü oldu.

Facebook Pay yakında Meta Pay olacak!

Meta Sandberg şoku ile karşı karşıya!

Sandberg, Facebook’ta “Sosyal medya etrafındaki tartışma, o ilk günlerden beri tanınmayacak kadar değişti” dedi. “Her zaman kolay olduğunu söylemek hata olur.”

Sandberg, vakfı ve hayırseverlik çalışmalarına daha fazla zaman ayıracağını söyledi. “Geleceğin ne getireceğinden tam olarak emin değilim ve kimsenin de bundan emin olmadığını öğrendim” diye yazdı.

MetaVerse

Sandberg’in ayrılışı, son aylarda Meta’nın zirvesindeki tek büyük sarsıntı değil. Şirketin uzun süredir devam eden CTO’su geçen sonbaharda ayrıldı ve Zuckerberg, Nick Clegg’i Şubat ayında Küresel İlişkiler Başkanlığına yükseltti. Zuckerberg, Sandberg’in ayrılışı ve Olivan’ın daha sınırlı COO rolüyle aynı zamana denk gelecek bir yeniden yapılanmanın parçası olarak diğer birkaç yöneticiyi değiştirdiğini duyurdu.

Zuckerberg, “Bence Meta, tüm iş ve operasyon fonksiyonlarını ürünlerimizden ayrı organize etmek yerine, ürün ve iş gruplarımızın daha yakından entegre olmasının mantıklı olduğu bir noktaya geldi” dedi.

Galaxy Watch 5, kablosuz şarj cihazı ve 5W Şarj hızı ile geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting