Ana SayfaGenelMeta Quest Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu

Meta Quest Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu

Meta’nın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni VR/AR başlığı Quest Pro resmen tanıtıldı. İşte yeni başlığın özellikleri ve fiyatı.

Meta Quest Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu. Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişiyor. İlk VR gözlükleri piyasaya sürüldüğünde, bu cihazlar neredeyse sadece 3D görüntü desteği sunuyor ve eğlence odaklı yapılarıyla dikkat çekiyorlardı. Bununla birlikte Meta tarafından dün tanıtılan Quest Pro gözlüğü, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin hangi seviyeye geldiğini gözler önüne serdi.

Meta bir sonraki VR kulaklığı için tarih verdi!

Meta Quest Pro’nun donanımsal özelliklerine baktığımız zaman, cihazın iki adet 1800 x 1920 piksellik LCD ekranla karşımıza çıktığını görüyoruz. Gücünü Snapdragon XR2 yonga setinden alan yeni başlık söz konusu yonga setini 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı birimleriyle destekliyor. Meta Quest Pro’yu benzersiz kılan en önemli özelliği ise, sahip olduğu çok sayıdaki kamerası.

Sony, PS VR2 için tarih verdi!

Meta Quest Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu

Yeni nesil sanal gerçeklik başlığında bulunan sensör ve kameralar sayesinde, Metaverse dünyasında bizleri temsil eden avatarlar, bizim gerçek dünyadaki hareketlerimizi taklit edebilecekler. Örneğin, biz ağzımızı açtığımızda avatarımız da ağzını açacak ya da güldüğümüzde avatarımız da benzer bir tepki verecek. Ayrıca, Meta Quest Pro’nun selefine göre çok daha fazla sayıda kontrolcüye sahip olacağını da hatırlatalım.

Valve VR gözlüğü

Peki bu teknolojiyi kullanmak isteyenlerin gözden çıkarması gereken para ne kadar olacak? Meta tarafından yapılan açıklamaya göre Quest Pro başlığı 1.499 dolardan satışa sunulacak. Bir önceki cihazın 299 dolar civarı bir fiyatla karşımıza çıktığı düşünüldüğünde, yeni fiyatın ne kadar yüksek olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Beyincik hakında yeni keşif! Duygusal hafıza

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting