Meta Quest kulaklıkları yakında artık bir Facebook girişine ihtiyaç duymayacak

Meta Quest kulaklıkları yakında artık bir Facebook girişine ihtiyaç duymayacak

Meta, sanal gerçeklik kulaklıklarıyla ilgili bir karar aldı. Artık kullanıcılarının bir Facebook hesabıyla giriş yapmaları gibi gereklilik konusunda rota değişiyor. İşte detaylar.

Bunun yerine kullanıcıların Facebook’a bağlanması gerekmeyen yeni bir Meta hesabına ihtiyaçları olacak. Şirket, mevcut ve yeni Quest kullanıcıları için yeni hesabı önümüzdeki ay kullanıma sunmaya başlayacak. Eski bir Oculus hesabına sahip olanların, 1 Ocak 2023’ten sonra kulaklıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için bir Meta hesabına sahip olmaları gerekecek. Şirket, bir hesabın bir sosyal medya profili olmadığını vurguladı ve “VR cihazlarınıza giriş yapmanıza ve satın aldığınız uygulamaları tek bir yerde görüntülemenize ve yönetmenize izin verdiğini” söyledi. Gelecekteki cihazların da benzer hesapları gerektireceğini kaydetti.

Meta Quest kulaklıkları yakında artık bir Facebook girişine ihtiyaç duymayacak

En azından VR kulaklıklar için yeni hesap türünün sosyal bir yönü var. Bir hesap oluşturduğunuzda, şirketin metaverse vizyonunda kullanacağınız kullanıcı adı, avatar, profil fotoğrafı vb. ile bir Horizon profili oluşturmanız gerekir. Oculus arkadaşları kullanıcıların takipçisi olacak ve onları otomatik olarak takip edilecek. Elbette, insanları takip etmeyi bırakabilir ve başkalarının sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Yine de Meta hesabınızı Facebook ve Instagram’a bağlama seçeneğine sahip olacaksınız, böylece Messenger’ın VR versiyonunda arkadaşlarınızla sohbet edebilecek veya oyun oynamak için birkaç kulaklık bulabileceksiniz.

Facebook’ta kişi başına bir hesap kuralı olsa da, şirket birden fazla Meta hesabına sahip olmanızda sorun yok. Belki sanal toplantılar için bir tane ve arkadaşlarınızla takılmak için başka bir taneye sahip olacaksınız. Yeni hesaplar, profilinizi gizli yapma ve takipçi isteklerini manuel olarak onaylama seçeneği de dahil olmak üzere gizlilik kontrolleri sunacak. 13 ila 17 yaş arasındaki kullanıcıların varsayılan olarak özel profilleri olacaktır.

Google Pixel 6 sorunları, kullanıcıları tamamen firmadan kaçırabilir