Ana SayfaGenelTwitter birlikte tweet yazma özelliğini duyurdu!

Twitter birlikte tweet yazma özelliğini duyurdu!

Twitter, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına izin veren yeni bir özelliği deniyor. Şirket buna “CoTweet” adını veriyor ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kore’de “seçili” hesaplarla test ediyor. İşte detaylar.

Bir CoTweet ile, her iki hesabın zaman çizelgesinde görünecek olan tek bir tweet’in yazarı olarak iki hesap bağlanabilir. Geçen yıl Instagram tarafından tanıtılan ortak çalışma özelliği gibi, CoTweets de tipik Twitter kullanıcılarından çok markalara ve içerik oluşturuculara yönelik görünüyor. Şirket, web sitesinde, “CoTweets, yazarların ilgi odağını paylaşmalarına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatların kilidini açmalarına ve yerleşik ortaklıklarını geliştirmelerine yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

Twitter birlikte tweet yazma özelliğini duyurdu!

Bu özellik ilk olarak bu yılın başlarında tersine mühendis ve geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından Şubat ayında bazı ayrıntıları paylaşan tarafından fark edildi. Şirket, testi en azından şimdilik genişletti. Bir Twitter sözcüsü, CoTweets’in şu anda “geçici bir deney” olduğunu söyledi, ancak özelliğin daha yaygın olarak kullanılabilir olup olmayacağını veya ne zaman kullanılabileceğini belirtmedi. Sözcü, “İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve diğer hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sınırlı bir süre için CoTweet’leri test ediyoruz” dedi. Sosyal medya platformları arasında rekabet kızışmışken her şirket birbirinden farklı özellikler ile ön plana çıkmak için çaba harcıyor diyebiliriz. Bu kapsamda en yeni özellikler de sunuluyor.

Google Pixel 6 sorunları, kullanıcıları tamamen firmadan kaçırabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting