Meta, personeli haftada en az üç gün ofiste gitmek zorunda kalacak

Meta algoritması ile mercek altında

Covid-19 dönemi ile birlikte çoğu kişi evden çalışmaya geçmişti ancak Meta şimdi ofise dönüş talep ediyor. İşte tüm detaylar.

Meta çalışanları ofise geri döndürmek için uzun süredir devam eden girişimlere sahip. Facebook sahibi, ofise atanan personelin 5 Eylül’den itibaren haftada en az üç gün yüz yüze çalışmaya dönmesini gerektireceğini söyledi. Meta, yalnızca uzakta olan kişilerin uzaktan çalışma sistemine devam edebileceğini söylüyor.

Meta, personeli haftada en az üç gün ofiste gitmek zorunda kalacak

Bir sözcü yaptığı açıklamada, şirketin “dağıtılmış çalışma sisteminde kararlı” olduğunu ve insanların hem ofiste hem de evden çalışırken “anlamlı bir etki” yaratabileceğini söyledi. Temsilciye göre bu, personelin ellerinden gelenin en iyisini yapmasına yardımcı olan işbirliği ve çalışma kültürünü iyileştirme çabasının bir parçası. Bu, daha önce duyurulan ve büyük ölçekli işten çıkarmalarla birlikte gelen hibrit stratejinin bir parçası. Meta, 2023‘ü “verimlilik yılı” olarak görüyor ve maksimum üretkenlik için bazı yüz yüze ekip çalışmasının gerekli olduğuna inanıyor.

Şirket, COVID-19 salgınının yakın zamanda sona erme ihtimalinin düşük olduğunun anlaşılmasıyla Mayıs 2020’de resmi bir uzaktan çalışma politikası başlattı. 2021’de ofisleri yeniden açmayı umarken, COVID-19 yayıldıkça ve yeni virüs varyantları ortaya çıktıkça bu zaman çizelgesini defalarca geri itti. 2022’nin başlarında, sözleşmeli çalışanlar, Meta’nın ofise dönme gerekliliklerini protesto etti. Ancak bunlara rağmen ofise dönüş artık zorunlu.

Reddit uygulama geliştiricisi, sitenin yeni API kurallarının kendisine yılda 20 milyon dolara mal olacağını söyledi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir