Nintendo eShop mağazası için ilginç bir karar aldı

Nintendo, Rusya'da dijital satışları askıya aldı

Geçen yıl Nintendo, eShop’unu Rusya’da “bakım moduna” soktu ve bu da ülkedeki müşterilerin eShop’a erişimini engelledi. Şimdi ise bu erişim engeli resmiyet kazanıyor: Nintendo Rusya’daki tüm satışları durduruyor.

Nintendo eShop mağazası için ilginç bir karar aldı! Nintendo of Europe, 31 Mayıs 2023 itibarıyla şirketin Rusya’daki tüm yeni eShop satışlarını durduracağını duyurdu. Bu, mağazadan yeni alışveriş yapamayacağınız veya dijital kodları kullanamayacağınız anlamına geliyor. Nintendo, güvenlik nedenleriyle tüm kredi kartı bilgilerinin ve PayPal ayrıntılarının silineceğini ve ülke olarak Rusya ayarlandığı sürece yeni Nintendo Hesapları oluşturamayacağınızı söylüyor.

Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

İyi haber şu ki, bir Rus eShop hesabına sahip kullanıcılar, “yakın gelecekte” daha önce satın aldıkları oyunları ve DLC’yi indirebilecekler. Şu anda Nintendo’nun eShop’u bu kullanıcılar için ne kadar süreyle erişilebilir tutmayı planladığı belli değil.

Nintendo, E3 2023'te olmayacağını duyurdu

Nintendo eShop mağazası için ilginç bir karar aldı

“31 Mayıs 2023 itibarıyla ve öngörülebilir gelecekte, mevcut bir Nintendo Hesabına sahip Rus müşteriler, daha önce satın aldıkları dijital içeriği yeniden indirebilecekler.”

Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

Hem Microsoft hem de Sony, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin bir sonucu olarak bir yıldan uzun bir süre önce Rusya’dan yapılan tüm satışları durdurdu. Epic, Activision Blizzard ve EA gibi oyun stüdyoları da benzer hamleler yaparak, aşağı yukarı aynı tarihlerde ülkede satışları durdurdu. Nintendo’nun da bu gruba  katılması, şu anda hiçbir büyük konsol üreticisinin Rus kullanıcılarının ülkede yeni oyunlar satın almasına izin vermediği anlamına geliyor.

LG, Samsung’un canını sıkacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir