Meta, Instagram Reels’e yeni düzenleme araçları ekliyor

Meta, Instagram Reels'e yeni düzenleme araçları ekliyor

Meta, TikTok’a ayak uydurmaya çalışırken Reels’e bir dizi yeni araç ekliyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Güncellemeler arasında yeni düzenleme özellikleri, daha uzun yükleme süresi ve Reels videoları Facebook akışına yükleme yeteneği yer alıyor. Değişiklikler, Meta’nın TikTok ile rekabet etmeyi en önemli önceliklerinden biri haline getirmesiyle geldi. Mark Zuckerberg, zamanlarının çoğunu Meta bünyesine ait uygulamalar yerine TikTok’ta zaman geçiren gençleri çekmenin esas hedefleri olduğunu söyledi. Açıklamalarda Reels için Stories kadar önemli bir sekme olduğu da ifade edildi.

Meta, Instagram Reels'e yeni düzenleme araçları ekliyor

Yeni Hyundai KONA

Bu temaya uygun olarak Reels on Instagram, Hikayeler’de uzun süredir popüler olan anket, emoji ve test çıkartmaları da dahil olmak üzere, yıllar içinde Hikayelerle etkileşimi artırmaya yardımcı olan çeşitli özellikler alıyor.

Uygulama ayrıca, içerik oluşturuculara Instagram uygulamasında oluşturabilecekleri video türlerinde daha fazla esneklik sağlayacak yeni düzenleme araçları ekliyor. Özellikle, içerik oluşturucular kendi seslerini içe aktarabilecekler, böylece Film Rulolarındaki videolardan Reels videolarına ses ekleyebilecekler. Instagram ayrıca, diğer içerik oluşturucuların videolarında riffler oluşturmayı kolaylaştırmak için şablonlar ekliyor. Son olarak, uygulama Reels videoların maksimum uzunluğunu 90 saniyeye genişletiyor. Bu, TikTok’un yakın zamanda duyurduğu 10 dakikalık videoların yanından bile geçmiyor, ancak önceki 60 saniye sınırına kıyasla önemli bir artış.

Meta, Reels videoları Facebook’ta da yeniliyor. Şirket, içerik oluşturucuların canlı ve diğer uzun biçimli videoların bölümlerini kolayca alıp bunları Reels videolara dönüştürebilmeleri için video kırpma özellikleri de dahil olmak üzere masaüstü için ayrı düzenleme araçları ekliyor. Facebook ayrıca Reels videoları masaüstünden daha kolay yayınlamak ve düzenlemek için yeni zamanlama ve ses araçları ekliyor.

Google, Meet ve Duo’yu akıllı telefonlar için tek bir platformda birleştirecek

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir