Street Fighter 6, 2023’te yeni modlar ile geliyor!

Street Fighter 6, 2023'te yeni modlar ile geliyor!

Capcom, Street Fighter 6 oyununun varlığını doğruladıktan birkaç ay sonra beklenen haber geldi. İşte detaylar.

Sevilen dövüş serisi olan Street Fighter 6 sürümüne 2023’te PS 5, PS 4, Xbox Series X|S ve PC üzerinden ulaşılabilecek. Şirketin ilk teaserında vaat ettiği gibi, oyun, Street Fighter V için önemli bir DLC karakteri olan Luke’un yanı sıra hayranların favorileri Ryu ve Chun-Li’yi içerecek. Video oyunu geliştiricisi daha önce Luke’u, dünyasını genişletmeye yardımcı olacak “Street Fighter’ın geleceğinde önemli bir oyuncu” olarak tanımlamıştı. Capcom, dövüş oyununu geliştirmek için kendi RE Motorunu kullanıyor. Bu motor ile gelen özellikler arasında, kasların gerginleşmesi gibi daha ince ayrıntıların ortaya çıkmasını sağlama yeteneği bulunuyor.

Şirket ayrıca Resident Evil Village, Devil May Cry 5 ve Monster Hunter: Rise dahil olmak üzere diğer popüler oyunları için RE Engine’i kullanıyor.

Street Fighter 6, 2023'te yeni modlar ile geliyor!

Başlıkla birlikte gelen özelliklerden biri, maçlarınız için oyun hakkında anlaşılması kolay açıklamalar sağlayacak Gerçek Zamanlı Yorum özelliği olacak. Bu yorumlar, Jeremy “Vicious” Lopez ve Aru’dan başlayarak önemli Dövüş Oyunu Topluluğu yorumcuları tarafından seslendirilecek ve 13 dilde altyazı desteklenecek. Ayrıca, World Tour ve Battle Hub adlı iki yeni mod da oyuna eklenecek. Ayrıca Capcom, özel hareketlerin yapılmasını kolaylaştırmak için Street Fighter 6 ile Modern Kontrol Tipi özelliğini sunacak. Yön girişi ile birlikte sadece basit bir düğmeye basarak özel saldırılar gerçekleştirebileceksiniz. Şirket henüz kesin bir çıkış tarihi açıklamadı ancak oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Google, Meet ve Duo’yu akıllı telefonlar için tek bir platformda birleştirecek