Meta, daha fazla kripto para reklamına izin verecek

Meta, daha fazla kripto para reklamına izin verecek

Meta, kripto para birimi reklamlarına yönelik uzun süredir devam eden  yasağından geri adım atıyor. CNBC’den gelen bir rapora göre Meta, kabul ettiği düzenleyici lisansların sayısını üçten 27’ye çıkararak yasağını büyük ölçüde gevşetti. İşte detaylar.

Şirket, artan miktarda kripto para da dahil olmak üzere, kripto ortamının fikir değişikliğini haklı çıkaracak kadar “olgunlaştığını ve istikrara kavuştuğunu” söyledi. “Daha net sorumluluklar ve beklentiler” belirleyen hükümet düzenlemesi de işin cabası. Reklam verenlerin kripto para borsaları, borç verme ve ödünç alma, kripto madenciliği araçları ve jetonları satın almanıza, satmanıza, stake etmenize veya takas etmenize izin veren cüzdanlar için reklam yayınlamak için yine de yazılı izne ihtiyacı olacak.

Meta, daha fazla kripto para reklamına izin verecek

Bu yeni kararda herhangi bir ek faktörün rol oynayıp oynamadığı net değil, ancak zamanlama dikkate değer. Söz konusu karar, Meta’nın kripto yöneticisi David Marcus’un şirketten ayrıldığını söylemesinden sadece bir gün sonra geldi. Meta kripto cüzdanı Novi’yi başlatmak için yaklaşık iki yıl harcadı ve şimdiye kadar yalnızca küçük bir test çalıştırmasıyla başarılı olabildi. Şirketin kendi kripto para birimi Diem, daha da zor bir dönem geçirdi – yasal itirazları ve küçültülmüş emelleri takiben henüz piyasaya sürülemedi. Meta yine de Diem’de yenilgiyi kabul etmiyor. Bu proje bağımsız olarak yürütülüyor. Şirketin bundan sonraki hamlesi ne olacak göreceğiz.

Omicron varyantıyla ilgili şaşırtıcı açıklama: Gribe dönüşüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir