Ana sayfa Genel Mercedes-Benz elektrikli G-Serisi SUV üretecek

Mercedes-Benz elektrikli G-Serisi SUV üretecek

Elektrikli araçların cazibesi giderek artarken, Alman otomotiv devleri de elektrikli modellerini hızla hayata geçiriyor. Mercedes-Benz şimdi büyük beğeni toplayan G-Serisi SUV’ların elektrikli versiyonunu hazırladığını duyurdu.

G-Serisi, Alman otomobil devinin en gurur duyduğu SUV’ları arasında yer alıyor. Güçlü motorunu ve 4×4 yeteneklerini Mercedes konforuyla birleştiren G Serisi artık elektrikli olabilir mi?

Mercedes-Benz G-Serisi’nden vazgeçemiyor

Şirketin Dijital Dönüşüm Şefi Sascha Pallenberg ve CEO Ola Källenius’un duyurduğu yeni model, Alman hükumetin koyduğu sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için önemli bir adım.

Alman otomotiv devinin özellike G-Serisi, çok fazla yakıt tükettiği için tepki çekiyordu. Klasik çizgilerini uzun yıllardır koruyan G-Class modelinin artık sonlandırılması gerektiğine dair şikayetler de yoğunlaşmıştı.

Çinli katil drone’lar savaşların yıkıcılığını artıracak

Markanın şimdi bu seriyi elektrikli motorlara dönüştürecek olması, G-Serisinin daha uzun yıllar hayatta kalacağının işareti kabul ediliyor.

mercedes-Benz

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (27 Ocak – 3 Şubat)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi nihayet netlik kazandı. İşte Ocak ayının son haftasında raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Ocak ayının son...

Son Haberler