Ana SayfaGenelUber ve Lyft şoförleri için parmak izi incelemesi isteniyor

Uber ve Lyft şoförleri için parmak izi incelemesi isteniyor

Araç paylaşım uygulamaları Uber ve Lyft ABD’de güvenlik endişlerinin merkezinde bulunuyor.

Bu servislerin şoförlerinin yeterince güvenlik sorugulamasından geçmediği eleştirisi nedeniyle geçmişte ciddi önlemler alınmıştı. Hem ABD’de hem de dünyada özellikle Uber şoförlerinin yolculara saldırdığı, tecavüz ettiği hatta öldürdüğü olaylar yaşanmıştı.

Uber ve Lyft şoförleri için daha fazla sorgulama isteniyor

ABD’de bazı senatörler şimdi araç paylaşım uygulamalarında yolcu taşıyan şoförler için parmak izi kontrolüyle sabıka kaydı sorgulaması yapılmasını istiyor.

- Reklam -

Uber şoförlerinin ayrıca ülkedeki terörist saldırılarda rol alabileceğinden endişe ediliyor zira çoğu şoför ülkeye yeni göç eden bireylerden oluşuyor. Bu kişilerin terör örgütleri tarafından kandırılıp eylem yapmaya ikna edilme riski yüksek görülüyor.

Çinli katil drone’lar savaşların yıkıcılığını artıracak

Eğer teklif kabul edilirse, tüm şoförlerin parmak izi alınacak ve hem geçmiş eylemleri daha kolay tespit edilecek. Hem de gelecekte bir suça karışmaları halinde tespit edilmeleri kolaylaşacak.

Uber ve Lyft

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting