Mercedes-Benz elektrikli otomobiller konusunda iddialı!

Mercedes Benz

Geçtiğimiz günlerde EQ tam elektrikli otomobil ailesinin ilk üyesi olan EQC SUV’u Stockholm’da tanıtan Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, 2022 yılına kadar 10 farklı tam elektrikli modeli piyasaya sunmayı planlıyor. İşte detaylar.

Önümüzdeki dört yıl içinde ürün yelpazesine 10 farklı EV modelini katmayı planlayan Alman otomotiv devi elektrikli otomobillerin 2025 yılına kadar küresel otomobil satışlarının %25’ini oluşturacağını tahmin ediyor.

Şirketin 2022 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı 10 otomobilden ilki geçtiğimiz gün Daimler AG CEO’su Dieter Zetsche’nin Stockholm’da bizzat tanıttığı EQC SUV. Yakın zamanda üretim hattına girecek olan markanın ilk elektrikli SUV modelini ise yeni nesil elektrikli hatchback modeli EQA takip edecek. Ardından markanın amiral gemisi segmenti olan S-Class’tan devşirilen EQS ve henüz segmenti bilinmeyen EQB modeli gelecek. Tüm bu modellerin ardından Vito’nun halefi olacağı tahmin edilen Mercedes-Benz V-Class elektrikli van modelinin gelmesi muhtemel. Ayrıca Smart mevcut Fortwo ve Forfour minicar modelleri için de birer tam elektrikli versiyonun geleceği biliniyor.

Henüz ortaya çıkmayan 3 farklı elektrikli Mercedes-Benz modeli daha var!

Alman otomotiv endüstrisinin önde gelen şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz, doksan yılı aşkın süredir ürettiği içten yanmalı motorlu otomobillerle piyasanın zirvesinde yer alıyor. Ancak artık yeni nesil elektrikli otomobiller ve otonom teknolojileri sektörün geleceği konumunda. Deyim yerindeyse otomotiv endüstrisindeki kurallar baştan yazılıyor. Mercedes-Benz ise yeni nesil EQ elektrikli otomobil ailesiyle bu alanın öncülerinden olmak ve piyasada sahip olduğu konumu korumak istiyor.

2018’in ilk yarısında Avrupa’da en çok satılan 10 otomobil!

Mercedes-Benz