Marvel yeni dizilerinin çıkışını erteledi

Disney+ Marvel dizileri

Marvel, Disney+’ta yayınlanacak üç yeni dizisini erteledi. Bu yıl çıkacak MCU dizileri Loki ve What If…?’in yeni sezonlarından ibaret olacak.

Bir dönem yaptığı her iş bir başarı hikayesine dönüşen Marvel, son dönemde büyüsünü kaybetmiş durumda. Gerek sinema tarafından gerek TV tarafından son dönemde çıkan işlerin büyük bir bölümü hayal kırıklığına dönüştü. Hatta Guardians of the Galaxy Vol. 3 dışında son dönemde çıkan tüm işlerin hayal kırıklığı yarattığını söyleyebiliriz. Haliyle bu durum Disney ve Marvel’da tehlike çanlarının çalmasına sebep oldu. Bu düşüşü tersine çevirmek için gelecek planlarını revize etmeye devam eden stüdyo, bu kez de dizilerini erteleme kararı aldı.

Bugün gelen yeni bilgiler, 2023 bitmeden yayınlanacak Marvel dizilerinin Loki’nin 2. sezonu ile What If…?’in yeni sezonu olacağını gösteriyor. Bunda ilk başta 2023 için planlanan diğer Disney+ dizilerinin 2024’e kaldığı anlamına geliyor. Hatırlarsanız stüdyonun orijinal planı bu yıl içinde hem Echo ve Agatha’yı hem de animasyon dizisi X-Men ’97’yi yayınlamaktı. Ancak bugün  gelen haberle birlikte bu üç dizinin 2024’e kaldığı kesinleşmiş oldu.

Yeni Hyundai KONA

marvel disney plus 2

Stüdyonun bu üç diziyi 2024’e erteleyerek işleri arasında geçen süreyi açmak, böylece bunları MCU hayranları için daha özel etkinliğe dönüştürmek istediği söyleniyor. Öte yandan şu sıralar Hollywood’da devam eden senarist ve oyuncu grevinin de bu kararda etkili olduğu belirtiliyor. Çünkü bu grevler, stüdyoların yeni işlere imza atmalarını engelliyor. Bu yüzden normalde 2024’te gelecek içeriklerin de önemli bir bölümü ertelenmek zorunda kalabilir. Bu yüzden 2024’te Disney+’ın içeriksiz kalmaması için de stüdyonun böyle bir karar aldığı konuşuluyor.

PlayStation Plus abonelik ücretleri zamlanıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir