Marvel Avengers için 30 Eylül’den sonra destek kesilecek

Marvel Avengers için 30 Eylül'den sonra destek kesilecek

Oyunun çoğu için mücadele ettiği iki yıllık bir sürenin ardından Crystal Dynamics, Marvel Avengers için çabalarını yavaşlatıyor. İşte detaylar.

Projenin yakında sona ereceğine dair bir raporun ardından stüdyo, Cuma günü bir blog yazısı yayınladı ve 30 Eylül’den sonra projeyi desteklemeyi bırakmayı planladığını duyurdu. Crystal Dynamics, son bir yama yayınlayacak ve 31 Mart’ta Marvel’s Avengers oyun içi kozmetik mağazasını kapatacak. Aynı gün oyuncular, kalan Kredi bakiyelerinin aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi oyun içi kaynaklara dönüştürüldüğünü görecekler. Resmi destek 30 Eylül’de sona erdikten sonra oyuncular Marvel’s Avengers’ı Xbox Live ve PlayStation Plus üzerinden kendi başlarına ve arkadaşlarıyla oynamaya devam edebilirler. Geliştirici, “Oyunun işleyişinde yaptığımız değişiklikler, mümkün olduğunca uzun bir ömür sağlayacaktır” dedi. “Ancak 30 Eylül 2023’ten sonra, öngörülemeyen koşullar nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözebileceğimizi garanti edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Marvel Avengers için 30 Eylül'den sonra destek kesilecek

Marvel’s Avengers’ın etkili sonu hayranlar için sürpriz olmayacak. Kasım 2020’de, oyunun satışa çıkmasından iki ay sonra, yayıncı Square Enix, oyunu yapma maliyetini karşılayamadığını söyledi. O andan itibaren şirket, projeye daha fazla para yatırım yapma konusunda isteksiz görünüyordu. Geçen Mayıs ayında Square, Crystal Dynamics’i Embracer Group’a sattı. Aralık ayında stüdyo, Amazon ile yeni bir Tomb Raider sürümü üzerinde çalıştığını duyurdu. Tüm bunlar, Marvel’s Avengers’ı kapatma kararında etkili olmuş gibi görünüyor. Projenin devamında neler olacak bekleyip göreceğiz.

Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Teknolojisi İçin Patent Verdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir