Marvel, 2023 dizilerinin bir kısmını erteleyecek

Loki, 9 Haziran'da Disney+ platformuna geliyor!

Son dönemde istediği sonuçları alamayan Marvel, planlarını revize ediyor. Stüdyo, 2023’te çıkması beklenen bazı dizileri erteleyecek.

Bildiğiniz gibi yıllardır gişeyi Marvel filmleri domine ediyordu. Bu durum yakın zamanda da değişmeyecek gibi görünüyordu. Ancak ne olduysa oldu ve Marvel için işler bir anda ters gitmeye başladı. Avengers: Endgame ile birlikte sinematik evreninde bir devri kapatan stüdyo, Iron Man ve Captain America gibi sembol kahramanlarını geride bıraktıktan sonra kurmaya çalıştığı bu yeni fazda istediği sonuçları alamıyor. She-Hulk, Ms. Marvel, Hawkeye gibi Disney+ dizilerinin beklentilerin altında kalması yetmezmiş gibi, son dönemde çıkan filmler de eskisi kadar iyi sonuçlar almıyor.

Thor: Love and Thunder, Black Widow ve Eternals’ın ardından Ant-Man and the Wasp: Quantumania da hayal kırıklığı yaratınca, Marvel panik düğmesine bastı. Bu kötü gidişatı tersine çevirmek için kafa kafaya veren yönetim kadrosu, çareyi yayın takvimini revize etmekte buldu. Stüdyo önümüzdeki yıllarda ilk başta planladığından daha az sayıda film ve dizi yayınlayacak. Kısa süre öncesine kadar her yıl üç yeni film, beş de yeni dizi çıkarmayı planlayan stüdyo, bu planını her yıl iki film ve üç dizi olarak revize ediyor. Üstelik stüdyo bu stratejisini zaman kaybetmeden devreye sokmuş gibi görünüyor. Çünkü gelen son haberlere bakılırsa Marvel, bu yıl çıkması beklenen dizilerinin bir kısmını ertelemeye hazırlanıyor.

Marvel yapımları tamamen değişecek

Kısa süre öncesine kadar Disney+’ın 2023 takviminde beş farklı Marvel dizisi bulunuyordu. Bunların yayın tarihleri şöyle listelenmişti:

  • Bahar 2023: Secret Invasion
  • Yaz 2023: Loki 2. Sezon
  • Yaz 2023: Echo
  • Sonbahar 2023: Ironheart
  • Sonbahar 2023: Agatha: Coven of Chaos

Ancak bugün aynı tabloya baktığımızda karşımıza çok daha farklı bir resim çıkıyor. Çünkü tüm bu zaman aralıklarının yerine sadece “çok yakında” ifadesi yer alıyor. Bu da bu dizilerden bazılarının 2023’te gelmeyeceği iddialarını doğruluyor. Bu beş diziden hangilerinin 2024 ve ötesine erteleneceği şimdilik bilinmiyor. Ancak Loki 2. sezon ile Secret Invasion’ın ertelenme ihtimali düşük görünüyor. Geri kalan üç diziden bir ya da iki tanesinin önümüzdeki günlerde yapılacak bir açıklamayla 2024’e ertelenmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy F14 resmen tanıtıldı