LUNA kripto para sektörünün içinden geçti

Kripto paralarda korkutan Kripto para

Son birkaç gün içerisinde yaşanan olaylar, kripto para tarihinde daha önce eşine benzerine hiç rastlanılmayan türden. Olayın başkahramanı ise ne yazık ki LUNA!

LUNA kripto para sektörünün içinden geçti. Kripto para borsası bugüne kadar hiç böylesi bir deprem yaşamamıştı. Evet bu borsanın yıllardır bir boğa sezonuna girip yatırımcılarını sevindirdiği, bir ayı sezonuna dönüp yatırımcılarını tedirgin ettiği çoktur. Ancak en önemli kripto para birimlerinde belki de ilk 10 içerisinde gösterilebilecek bir kripto para biriminin, birkaç gün içerisinde değerinin 0’a yaklaşması daha önce hiç görülmemiş bir şeydi. Ancak maalesef bu da oldu.

LUNA kripto para

Projeleri ve sınırlı arzı ile milyonlarca kripto borsası yatırımcısı için her zaman ilk sıralarda gelen, değeri yakın bir zamana kadar 120 dolarlara kadar çıkan Terra (LUNA) kripto para birimi, bir anda büyük bir hızla değer kaybetmeye başladı. Önceleri ne olduğu çok anlaşılamadığı için bu düşüşleri alım fırsatı olarak gören birçok yatırımcının sermayeleri sayesinde anlık duraksamalar yaşansa da, düşüş gün içerisinde ve takip eden günlerde de hızla devam etti.

LUNA kripto para

LUNA kripto para sektörünün içinden geçti

Bu kötü gidişatın üzerinde bir de LUNA yöneticilerinin stabil para birimi UST’nin değerini koruyabilmek için LUNA basmaya devam etmesi neticesinde, yakın zamana kadar geleceği en parlak kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen Terra, adeta çöp haline gelerek değeri 0,00002 dolara kadar geriledi.

LUNA kripto para

Bu gelişmeler üzerine biraz geç kalınmış olsa da, başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsası LUNA’nın delist edileceğini açıklarken, yine burada olan her zaman olduğu gibi küçük yatırımcıya oldu.

Çin 180 metrelik hidroelektrik barajını 3D yazıcılar ile yapıyor